Запитати священника

 • ЛЮБА

  Східні танці, аеробіка, фітнес.

  Слава Богу. Скажіть будь ласка на які виду фізкультури/фітнесу можна записатися? Щодо йоги та більшості бойових мистецтв в цілому ясно бо багато є статей отців в інтернеті. А от щодо східних танців (танець живота), степ аеробіку та фітнес не дуже ясно. Є сумніви щодо східних танців чи заняття не буду «во гріх» бо вони мають сексуальний характер ітд. Степ аеробіка то лише фізкультура і наче не має нічого гріховного, це добре для тіла, щоб схуднути і тримати себе у формі. Але все ж таки хочеться почути відповідь отця тому що не хочеться мати ще один гріх на собі.

  Слава навіки! Моральність вчинків вимірюється наміром і способом діяння. Якщо наміром є здоров'я, а засоби не пов'язані із якимись окультними практиками чи не мають відверто сексуальний характер, то вповні можна займатися такими видами фізичної активності.

 • Маряна

  ХРЕЩЕННЯ

  Слава Ісусу Христу! Чому сімейна парахре неможе бути хресним для одної дитини!?

  В Католицькій Церкві немає канонів, які заперечували би чоловіку і жінці, які живуть в християнському подружжі, бути хресними батьками для однієї дитини.

 • боря

  екстрасенс

  мама водила мене до екстрасенса чи є це звернення до екстрасенса з мого боку

  Вочевидь в цьому випадку згрішила і мати, яка спонукала до гріха, і ви, коли гріх не заперечили. Необхідно із покаянням звернутися до Сповіді.

 • Наталія

  хрещення

  Христос Народився ! Скажіть будь ласкаа, чи може хрещена людина поміняти ім*я , тобто перехреститися?

  "Ісповідую єдине хрещення на відпущення гріхів" - молимося ми в Символі Віри. Неможливо "перехреститися наново" тому, хто вже помер для гріха і народився для Бога у водах Хрещення. Заміна імені зазвичай практикується із прийняттям християнином духовного сану, наприклад, коли вступає до монастиря.

 • Наталія

  батьківство

  чи можно в церкві подати записку на щасливе батьківсто-материнство? плануємо вагітність, і поки що не получається, віримо в Божу допомогу

  Так, вочевидь, батьківство є достойним покликанням, в наміренні якого необхідно молитися, в особливий спосіб на Літургії.

 • Ксенія

  Хрещення

  Слава Ісусу Христу! В мене таке питання після кесеревого розтину пройшло 40 днів,почались виділення,можна бути за хрещену маму?

  Хрещення Слава навіки! Так, застережень стосовно того немає, за умовою виконання інших умов (відповідний вік, конфесійна приналежність і тощо) ви можете бути хресною.

 • Юлія

  Молитви

  Якщо мене хрестили в церкві московського патріархату, а "Отче наш" я знаю лише українською, то чи вважається, що я молюсь іншому богу?

  Є тільки один Бог, молитися до нього можна будь якою мовою.

 • Света

  Хульні думки

  Доброго дня Хотіла запитати поради Мені в голову лізуть богохульні думки проти моєї волі , я дуже боюся них плачу Мені вже здається що ж схожу з розуму но зупинити ніяк не можу Скажіть будь ласка як з цим боротися ? Слава Богу Дякую

 • Лілія

  Обряди

  Доброго дня. Нещодавно я дізналася, що коли у людини є невдача і постійні проблеми фінансові і сімейні, то треба цю людину перекупить в церкві. Мені пояснили, що читають особливі молитви, які проста людина не може читати і дають друге ім'я цій людині. Звісно за цей обряд треба платити. У мене питання: підкажіть, будь ласка, на скільки це правильно? Чи можна таке робити ? Дякую.

  Слава навіки! Описаний вами обряд схожий на чаклунство, немає нічого спільного з християнством.

 • Надія

  Гріхи

  Чи важким гріхом подумки обізвати людину? (можливо випадково, не пам'ятаю)

  Важким гріхом є свідоме і добровільне порушення Божої Заповіді. Образити людну можливо свідомо, чи несвідомо. Намір офарбовує такий вчинок і вказує на важкість гріха. В любому випадку з людиною необхідно примиритися.

 • Володимир

  Хрещення

  Доброго вечора! Скажіть чи може Греко-Католик хрестити православну дитину?

  Хрещення Слава навіки! Зверніться із тим запитанням до церкви, в якій будете хрестити дитину.

 • Ангеліна

  Ікона

  Слава Ісусу Христу! Три місяці тому почала носити натільну іконку яку дали при хрещенні. Останнім часом зображення ставало розмитим, а сьогодні повністю зникло. Що це може означати?

  Слава навіки! Не переживайте, таке вповні може статися із фізичних причин.

 • Анна

  Причастя

  Слава Ісусу Христу! Таке питання: чи потрібно після Причастя, коли прийду додому, читати молитви після Святого Причастя, чи досить тих молитв подяки, якими ми молимось ще в церкві, після Причастя? Наперед дякую за відповідь.

  Слава навіки! Доброю практикою є подячні молитви, які приводять нас також до глибшого усвідомлення Таїнства, причасником якого ми стали у Євхаристії. Їх можна помолитися і в церкві після Літургії.

 • Соломія

  Вік Христа

  Слава Ісусу Христу! Виникло запитання, чи можна у побутових розмовах вживати "вік Христа"? До прикладу, "я уже прожив вік Христа", маючи на увазі 33 день народження. Чи не є це певним Богохульством? Дякую

  Слава навіки! Якщо контекст не є невідповідним, то вповні собі можна вживати.

 • Надія

  Фігурка

  Слава Ісусу Христу. Що робити з останками фігурки Богородиці, що розбилася вдома?

  Слава Ісусу Христу! Уламки фігурки можна закопати у місці, де зазвичай не ходять люди.

 • Таня

  Конфесії

  Слава Ісусу Христу! Отче,яка Ваша думка з приводу відвідування Почаївської Лаври ( час від часу) греко-католиками?Дякую за відповідь.

  Слава навіки! Почаївська Лавра є загальноукраїнською цінністю, місцем історичним, в якому свою історію має і наша Церква. Нічого поганого у відвідуванні Лаври немає.

 • Альона

  Вінчання

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, чи не заборонено вінчатися в суботу?

  Слава навіки! Ні, не заборонено. Багато пар вибирають суботу для цього Таїнства.

 • Мар'яна

  Чи можна брати за куму?

  Слава навіки! Технічно - так, якщо людина розкаялася, отримала розрішення на сповіді та виконала накладену покуту, то канонічної заборони немає. Але важливо пам'ятати, що ми не собі куму беремо, а дитині вибираємо хресну - людину, яка і словом і прикладом свого життя буде навчати християнській вірі.

 • Галина

  Подяка

  Слава Ісусу Христу!Отче,як правильно замовити і написати в карточку на службу Божу,подяку Богу за все що у мене є.?чи можна окремо службу замовити?Щиро дякую за відповідь.

  Слава навіки! На листочку інтенції за здоров'я можна написати своє ім'я і поставити помітку - в подяку за всі отримані ласки.

 • Тіна

  Молитва

  Нещодавно я почула твердження про те, що молитися потрібно тільки із радістю у душі, бо молитви зі смутком, відчуаєм, печаллю вислуховує тільки диявол... Чи це правда? Я часто молюся із гіркотою і болем, чи може це спричиняти проблеми у моєму житті?

  Слава Ісусу Христу! Молитва є спілкуванням із Богом, а спілкування потребує щирості. Такого плану твердження є неправдивими. Почитайте Псалми, які є школою молитви для християнина - там знайдете і радість і смуток, і надію.

 • Лілія

  Церковні імена

  Слава Ісусу Христу, Отче! Маємо з чоловіком намір назвати дочку Монікою. Чи є така свята в УГКЦ і чи це християнське ім'я? Коли є спомин? Дякую.

  Слава навіки! Така свята є, вона була матір'ю відомого святого Августина. День спомину 17 травня.

 • Ольга

  Шлюб

  Слава навіки Богу, скажіть будь ласка, стикнулася з таким як другий шлюб, яким чином люди беруть шлюб з другими жінками, чоловіками. Не розірвавши попереднього? Чому церква не вимагає якихось документів тощо, щоб переконатися, що люди беруть шлюб не одноразово?

  Слава навіки! В Католицький Церкві не існує розлучень. Шлюб береться раз і на ціле життя. Перед Таїнством Подружжя вимагаються документи, заповнюється протокол, на парафіях виголошуються оповіді. Тим не менш, якщо хтось зі сторін в якийсь спосіб збрехав і ввів у оману другу сторону чи священнослужителя, і обряд було звершено, в такому разі шлюб не заіснував - лише відбулась зовнішня церемонія, але Таїнство не відбулося.

 • Денис

  Церкаа

  Слава Ісусу Христу!!! В 12 років я пішов на причастя але перед цим не постився. На скільки це великий гріх?

  Канон 93 Партикулярного права визначає: Щодо підготовки до участі у Пресвятій Євхаристії через піст, молитви тощо, вірні повинні сумлінно дотримуватися приписів літургійних книг і зберігати піст щонайменше годину перед святим причастям. Вода і ліки перед святим причастям не порушують посту. (Пор. ККСЦ, кан. 713 §2)

 • Ольга

  Дитина

  Що зробити якщо вчинила дурість,поклялась своєю дитиною але не хочеш щоб з нею недай бог щось сталося?

  Раджу сходити до сповіді.

 • Оксана

  Святе причастя

  Слава Ісусу Христу, отче. Я малою одного разу посповідалась і причастилась, але перед тим поїла. Як називається цей гріх? Дякую.

  Слава навіки! Якщо поїли менш чим за годину до Літургії, то це називається порушенням євхаристійного посту.

 • Андріана

  Хрещення

  Слава Ісусу христу ми з чоловіком розписані хочемо взяти шлюб але ще не шлюбовані і мене кличуть за хресну чи можна мені йти

  Слава навіки! Допоки ви не матимете церковного шлюбу, ви не можете стати хресною.

 • Надія

  Подружжя

  Слава Ісусу Христу! Давно зацікавило питання: бути дружиною священника є покликанням?

  Слав навіки! В першу чергу є покликання до стану - одруженого чи неодруженого. Друга річ - це питання особи, з якою люди провадитимуть ціле життя і розділятимуть його. І це є важливо, не залежно, від того, яке служіння в Церкві буде (або не буде) виконувати чоловік. А якщо чоловік стає священиком, то це вочевидь впливає на цілу сім'ю, спосіб її життя і служіння і Церкві.

 • Ірина

  Весілля

  Слава Ісусу Христу! У мене таке запитання. 25 липня 2019 року у мене помер дідусь. Я зі своїм нареченим плануємо весілля у 2020 році. Хочемо 6 червня 2020 року, тобто рік ще не пройшов за дідусем. Що робити? Так можна? Чи потрібно робити весілля вже після року? Порадьте будь ласка?!

  Слава навіки! Не переживайте, ніяких перешкод для того, щоби прийняти Таїнства Подружжя у вас немає.

 • Юлія

  Про подання за здоров'я і за упокій

  Слава Ісусу Христу підскажіть будь ласка я напевно переплутала і подадюла в церкву і написала живих в карточку за упокій а мертвих в карточку за здоров'я. Зараз переживаю. Що маю робити. Розрадьте мене

  Слава навіки! Не переймайтеся, нічого страшного не відбулося.

 • Іванна

  Сім’я

  Слава Ісусу Христу! Чи може мама з дворічною дитиною йти до сповіді (якщо немає з ким залишити)? Щиро дякую

  Слава навіки! Сповідь є Таїнством конфіденційним. Дитина може і не усвідомлює того, що відбувається в сповіді, але заради спокою сумління попросіть когось зі своїх друзів, чи знайомих в церкві попильнувати дитину поки ви сповідаєтеся.

 • Юля

  Пречастя

  Слава Ісусу ХРесту ми дитину дали до причастя дитина ролик відкрила але священику рука затрім лайся і тіло впало на землю отче що нам робити в такій ситуації дитині 11 місяців

  Слава навіки! Не переймайтеся, таке стається, нічого страшного не відбулося.

 • Олена

  Воздвиження

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, чи правда, що на свято Воздвиження Чесного Хреста не можна ходити до лісу чи це забобони на які не потрібно зважати?

  Слава навіки! Вочевидь це забобон.

 • Валентина

  Вервиця

  Слава Ісусу Христу! Коли молимося вервицю то потрібно відмовляти всі Таїнства кожного дня, чи одне Таїнство один день ( середа - пятниця страсні таїнства)?

  Слава навіки! Зазвичай на один день відмовляється одна частина вервиці, відповідно до дня. Але якщо є час і можливість, можна молитися і всі таїнства.

 • Ольга

  Хрестини

  Слава Ісусу Хресту у меня питання, маю подругу хочу взяты ії за хресну маму для своєї дитини, але вона одружена але не перебуває в шлюбі, її чоловік не розірвав його з першою дружиною, як бути? І чи можливо її взяти за хресну?

  Слава навіки. Людина, яка живе у публічному грісі (а співжиття без шлюбу таким є) не може бути взята за хресну.    

 • Ірина

  Жалоба

  Слава Ісусу Христу, в мене помер хрещений батько, на сорокових день в моєї подруги весілля, чи можна піти на весілля?

  Слава навіки! Не переживайте, важливою є молитва за померлих, якої не треба опускати. А взяти участь у молитві за благословення молодого подружжя теж вартує.

 • Василь

  Причастя

  Слава Ісусу Христу! Під час першого причастя я назвався ім'ям Василій. Чи добре я зробив? Чи краще було назватися ям'ям Василь?

  Слава навіки! Ім'я Василь і Василій це одне і те саме їм'я. Не переживайте, називайте себе так, як вам зручніше.

 • Марина

  Вінчання

  Доброго дня. Склалась така ситуація . Покохала чоловіка котрий був вінчаний двічі. Перший раз його розвінчали , другий раз перебуває в церковному шлюбі але офіційно 3 роки розлучений його дружина чинила перелюб . Я з першим чоловіком розвінчана на руках є документ причина мій колишній чоловік вчинив перелюб та зробив дитину на стороні . Скажіть будьласка, чи можливе розвінчання втретє для людини з яку я зараз покохала чи це є неможливим?

  Слава Ісусу Христу! Ви звернулися на сайт греко-католицької церкви. Католицька Церква не визнає розлучення чи так званого "розвінчання". Якщо шлюб було укладене правосильно, то чоловік і жінка перебувають в ньому до кінця життя.

 • Наталія

  Хрещення

  СІХ! Я старша сестра. Чи можна мені бути хресною для рідного брата?

  Слава навіки!Так, рідна сестра може бути хресною мамою за умовою, що вже має відповідний вік. Умови для хресних батьків наступні: Кан. 684 – § 1. Відповідно до найдавнішого звичаю Церков, той, хто має бути охрещеним, повинен мати принаймні одного хресного батька. 2. Обов’язком хресного батька, на підставі прийнятого завдання, є супроводити того, що вийшов з дитинства і має охреститися, під час християнського втаємничення або представляти дитину до хрещення і старатися, щоб охрещений вів християнське життя, відповідне хрещенню, і сумлінно виконував пов’язані з ним обов’язки. Кан. 685 – § 1. Для того, щоб хтось важно виконував завдання хресного батька, вимагається, щоб: 1-е – прийняв три святі тайни хрещення, миропомазання і Євхаристію; 2-е – належав до католицької Церкви, з дотриманням § 3; 3-є – мав намір виконувати це завдання; 4-е – був призначений тим, хто має бути охрещеним, або його батьками чи опікунами або, якщо таких немає, то служителем; 5-е – не був батьком або матір’ю чи в подружжі з тим, хто має бути охрещеним; 6-е – не був покараний карою екскомуніки, навіть малої, суспензи, усунення, або позбавлення права виконувати завдання хресного батька. 2. Для того, щоб хтось дозволено виконував завдання хресного батька, крім того потрібно , щоб він був у віці, що його вимагає партикулярне право, і вів життя, згідне з вірою і завданням, яке має прийняти. 3. З виправданої причини можна допустити вірного якоїсь східної некатолицької Церкви до завдання хресного батька, але завжди разом із хресним католиком.

 • Оля

  Молитва

  Слава Ісусу Христу! Отче, підкажіть, які молитви потрібно молитись для випрошення у Бога захисту від несподіваної, неочікуваної смерті?

  Можете звертатися в молитві до св. Йосифа Святий Йосифе, мій добрий отче і Опікуне святої Церкви! Ти, який мав безмежне щастя помирати в обіймах Ісуса і Марії, рятуй мене завжди, особливо тоді, коли моя душа залишатиме тіло. Випроси мені в Бога благодать віддати мій дух так, як Ти, – в обіймах Ісуса та Марії. Ісусе, Маріє, святий Йосифе, нині та в годину смерті в руки ваші віддаю свою душу. Амінь.

 • Христина

  Заплуталась

  Слава Ісусу Христу. Прошу отця, порадьте що я маю робити. В мене мало бути весілля , пів року до, я його відмінила, через те що я не відчувала підтримки.На роботі познайомилась з хлопцем який приділяв, і більше підтримував мене, і в мене вже з тим другим було весілля.Ми в шлюбі 2 роки, є маленька дитина, якої він не хотів, постійно угрожає, якщо дитина плаче(по його словах, він не може витримати крику дітей)неодноразово каже, що це я хотіла дитину а не він і т.д До мене телефонує колишній, і я ще маю до нього почуття.Я знаю що це хріх подавати на розвід, і брати шлюб з іншим. Теперішній батько на виховання дитини взагалі пхатися не хоче. В нас не все гладко в сім'ї. Порадьте що робити? Піти до психолога, він відмовляється.Розмовляти він теж не хоче (просто прийде з роботи сяде в телефон, і таке враження що ні я не маю чоловіка , ні дитина тата)

  Ваше питання потребує доброї молитви і духовної підтримки. Раджу підійти на духовну розмову до священика.

 • Тетяна

  Гріхи

  Скажіть, будь ласка, чи гріх склеїти шпалери на Івана Головосіка?

  Не існує свята із такою назвою. Якщо ви мали на увазі Усікновення Голови Івана Предтечи, то воно не є одним з великих свят, в яких ми утримуємося від праці.

 • Ольга

  Молитви

  Слава Ісусу Христу отче скажіть будь-ласка в яких церквах Тернополя можна замовити сорокоуст

  Слава навіки! Зверніться до церкві, яку відвідуєте.

 • Мирослав

  Чому оригінал біблії не розповсюджується, а доступ до неї оригіналу біблії має лише папа.

  Слава Ісусу Христу. Поцікавившись на просторах інтернету, виявив таку інформацію. Доречі вона офіційно затверджена. Чому не розповсюджується оригінал Біблії,для людей. Доступ до якої має тільки папа. На просторах інтернету,пише так! Тому що щоб не підірвати людську свідомість. Хотів би почути вашу відповідь, Дякую.

  Ця інформація є брехлива. Біблія є збіркою книг, які писалися в різні століття різними мовами: іврит, арамейська, койне (давньогрецька). Біблію перекладають на зрозумілі мови. Якщо ви читаєте цими мовами, то навіть в інтернеті тексти є у вільному доступі.

 • Надія

  Непристойні думки

  Слава Ісусу Христу! Чи є важким гріхом думати непристойні думки добровільно?

  Слава навіки! Гріх починається зі згоди зі злою думкою (спокусою), зрештою ця згода приводить до втілення гріха. Тому необхідно в час спокуси злими думками наповнювати свій розум молитвою.

 • Світлана

  Ікони

  Доброго дня.Розбились ікони і не знаєм як з ними вчинити,чи можна їх ремонтувати?

  Слава навіки! Якщо можливо поремонтувати, то так можна вчинити. Якщо неможливо того зробити, то зазвичай ікони (як і інші церковні речі, які знищилися) спалюють, а попіл закопують.

 • Михайло

  Сім'я, життєвий вибір

  Слава Ісусу Христу. Отче, є в мене запитання. Я ще молодий, неодружений і мені цікаво отримати відповідь на таке запитання. Коли людина вибирає собі пару чи це є самостійний вибір людини, чи це уже давно призначено Богом і за Божим задумом я просто вибираю ту людину яка мені призначена? Бо навіть у чині вінчання є слова "Що Бог з'єднав людина нехай не розлучає". Але якщо це так значить у мене немає вибору і мені вже все розписано наперед. Як правильно це зрозуміти. Буду щиро вдячний за Вашу відповідь.

  Слава навіки! Таїнство Подружжя ґрунтується на взаємному виборі і взаємодаруванні одне одному чоловіка і жінки. Так, без цього власного вибору і рішення - добровільного і непримусового не може заіснувати шлюб. Бог з'єднує Таїнством Подружжя чоловіка і жінку, адже вони того від Нього просять, складаючи присягу перед Його Обличчям.

 • Людмила

  монашество в миру

  Слава Ісусу Христу! Чи може рясофорний інок покинути монастир і піти в мир з благословіння ігумена. Чи вважається це тяжким гріхом чи зрадою Христа і чи може цьому бути якесь виправдання.

  Слава Ісусу Христу! В Греко-Католицькій Церкві (а цей сайт парафії УГКЦ), рясофор ще не є монахом, адже не складає обітів, але приготовляється до монашого життя. Якщо на дорозі пізнання свого покликання він зрозумів, що не має його, то ніхто не має права осудити його. Повторюсь - рясофор ще не є монахом і не бере на себе монаші зобов'язання.

 • Олена

  Уневажнення шлюбу

  Шлюб був проведений в греко-католицькій церкві. Чи можна анулювати в православній?

  Шлюб, який було правосильно укладено в Греко-Католицький Церкві не можу бути розірваним, адже Католицька Церква не визнає розлучення.

 • Анна

  Сповідь

  Слава Ісусу Христу! Скажіть, будь ласка, що треба зробити перед сповідю, якщо не планую після неї причащатися? Справа у тім, що іспит сумління вже зробила, але не знаю, чи потрібно читати якісь молитви перед цим Таїнством. Сповідатись хочу уперше. І що робити коли не впевнена, чи зробила певний гріх, чи то був сон? У мене сни раніше досить сильно переплітались із справжнім життям. І що робити, якщо соромно/страшно сповідатись перед знайомим священиком, через те, що ... раптом він розчарується, почувши всі мої гріхи, чи ще якось ... не знаю. І що робити, якщо не можу вибачитись перед людьми, тому що не можу знайти їхні соц. мережі, а інших способів зв'язатись немає? Буду дуже вдячна за відповідь.

  Слава навіки! Якщо сповідаєтесь перший раз, то про це треба повідомити священика, який поставиться із порозумінням і допоможе у цьому Таїнстві. Не бійтеся осудження - Сповідь є Тайною прощення і милосердя.

 • Вероніка

  Сповідь

  Слава Ісусу Христу. Я охрещена у греко-католицькій церкві, але так як поміняла місце прожиття, то ходжу у православну церку. Дуже б хотіла посповідатись у церкві, де виросла. Чи буде це гріхом?

  Слава навіки! Без сумніву приступайте до сповіді. Якщо через певні обставини (напр. живете в місці де немає Греко-Католицької Церкви) ви не можете брати участь у літургічному житті УГКЦ, то можете відвідувати богослужіння Православної Церкви.

 • Олена

  Венчание одновременно с двумя

  Я прожила з чоловіком 2 роки у великому коханні,ми спочатку розписалися у загсі, через тиждень повінчались,потім він мені зізнався,що повінчався у другій церкві з першою дружиною через тиждень після нашого вінчання,щоб його діти від неї не були зачаті в гріхові, мені було не те що боляче,я була у відчаї,подала до церкви на розлучення і отримала його вже через місяць,він не збирався мене покидати, але я в душі не пробачила,що ви мені посовітуєте?Як жити далі?

  Слава навіки! Треба усвідомити, що шлюб, який був побудований на брехні, не міг заснувати. В церковному суді ствердили, що його ніколи і не було - тільки зовнішній обряд, але не Таїнство. Любов будується на щирості, а брехня не від Бога. Господь готує для кожної людини чудове покликання, але щоби отримати його необхідно звільнити серце від тих речей, які нас поневолюють.

 • Іван

  Сповідь

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть,якщо на сповіді забув про деякі гріхи і не пам'ятаєш,чи говорив їх,чи не говорив.То чи варто на слідуючій сповіді їх повторити?Дякую

  Слава навіки! В такому випадку можете іх виявити на наступній сповіді.

 • Крістіна

  Самогубець

  Доброго дня.Скажіть будьласка хочемо з чоловіком купити будинок,а там був вішальник і я переживаю так як є малі діти.Що нам порадите.

  Доброго дня! Не переживайте. Якщо вирішите купувати дім, можете запросити священика, щоби помолився молитви на освячення нової оселі.

 • Михайло

  Благословення

  Слава Ісусу Христу . я батько і недав благословення своїй дочці.Тому чо вона не захотіла щоб я давав благословення .замне їй давали другі .внеї такий шлюб буде щасливий. Якщо я прокляв дочку і її шлюб.дайти будь-ласка вітповіть.дякую

  Шлюб є союзом чоловіка і жінки, а не рішенням батьків. Необхідно поважати такий вибір вашої доньки. За кривду, яку вчинили треба щиро вибачитися.

 • Роман

  Имя Ной

  Здравствуйте. Как крестить и когда праздновать именины ребенку с именем Ной ?

  В неділю за два тижня перед Різдвом святкується Неділя Святих Праотців (Святых Праотец) - серед них і Ной, в цей день і можна згадувати іменини.

 • Катерина

  Хрещення

  Слава Ісусу Христу! В мене таке питання: ми з чоловіком чекаємо донечку, вибрали ім'я Сніжана, але його немає в церковному календарі.... Чи можна охрестити Анною, а в свідоцтві записати Сніжана? Як правильно вчинити? Наперід дякую!

  Слава навіки! Так, ви можете охрестити дитину із ім'ям Анна, що буде записано в свідоцтві про Хрещення.

 • Тетяна

  Хрещення

  Слава Ісусу Христу!Підкажіть,будь ласка,чи може розлучена жінка(не церковний розвід) бути хресною мамаою??Дякую

  Слава навіки! Якщо жінка має церковний шлюб, але живе окремо від свого, вона може бути хресною (за умови, що живе сама, а не з якимось іншим чоловіком).

 • Галина

  Проклін матері

  Слава Ісусу Хресту! Вся моя сімья ( маю на увазі брата, тата, моїх дітей, братових дітей) час від часу підпадають під проклін мами. В сп'янінні або на тверезо вона такі прокльони сипле. Як тільки чуть щось не по її. Інколи здається що вона просто всіх ненавидить. А матері прокльони, кажуть, дуже сильні. Дайте , будь ласка пораду. Тато зараз дуже хворий. Лежачий, висох одні ребра і кості . Можливо я зараз грішу,але чи це не через прокльони?

  Слава навіки! Якщо ви вірите в Бога, є практикуючим християнами, щонеділі є у храмі, сповідаєтеся та причащаєтеся, то можете не боятися жодних прокльонів, від кого б вони не походили.

 • Оксана

  Вінець безшлюбності

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка чи існує вінець безшлюбності?мені 26 років, з хлопцями не дуже щастило Вже 2 людини, сказали що на мені порча на самотність, таке можливо?

  Слава Ісусу Христу! Диявол не має силу над християнами, якщо вони самі не дають йому діяти. Допоки ви будете вірити в якусь магію, вона буде впливати на вас. Єдиним шляхом звільнення від нього є віра в Ісуса Христа, Спасителя світу. Якщо ви дійсно вірите в Бога, берете участь в Таїнствах, то нема необхідності боятися забобонів.

 • Назар

  Причастя

  Слава Ісусу Христу. Отче я греко-католик, чи можу я причащатись в Костелі того самого дня після того як причащався в храмі, і скільки взагалі разів на день можна приступати до Святої Євхаристії. Дякую

  Один раз в день християнин може причащатися. Ви можете брати участь в Літургії обряду східного або західного, але іти на декілька літургій в день не є ознакою нормальної духовності. Якщо бажаєте більше молитися в храмі - беріть участь у молитві Часослова.

 • Оля

  Прокльони

  Слава Ісусу Христу! Багато років тому одна жінка проклинала мою маму,щоб усі гроші ішли на ліки. І так воно є. Найбільше хворію і терплю я. Що треба робити щоб зняти це прокляття? Вона коли говорила ці слова,стояла на порозі. Що треба зробити,запросити священника,щоб освятив квартиру, хоча вже раз освячували,але то було до того...чи іхати до отців монахів,які відмовляють молитви на уздоровлення? Як зняти це прокляття?

  Перша річ, яку необхідно зробити - перестати вірити у силу прокльона. Так є в духовному житті, коли відвертаємся від Божої сили, а починаємо вірити в силу чаклунів, ворожок і інші глупоти, то даємо владу над собою тому, що не має сили. Якщо ви є віруючою людиною, то не мали би боятися ніяких прокльонів. А якщо маєте страх перед ними, то треба перевірити свою віру.

 • Іванна

  Ігрозалежність

  Як допомогти сину від ігрозалежності.постійно бере кредити і все програє.Батьки закривають кредити бо він прсить що це останній раз,і знову продовжує.вже просто немає сили.Допоможіть Будьласка

  Питання виходу з залежності - у виборі позбавитися її самою залежною людиною, про що треба молитися і говорити. Не ведіться на маніпуляції і не спричиняйтеся до розвитку залежності вливанням грошей.

 • Уляна

  Я ходила колись до ворожки і зараз дуже про то жалію

  Доброго дня! Зараз мені 29 років, приблизно 9 років назад я зробила один раз велику помилку коли пішла до ворожки, тоді я чомусь не усвідомлювала який то величезний гріх, і вона погадала мені на картах про майбутнє. А зараз у мене депресія і мені в голові виплили ті спогади і тільки зараз я зрозуміла який важкий гріх вчинила і мені дуже погано від тих думок, я страшенно каюся, але змінити нічого вже не можу((( Ті думки про її слова постійно виникають в моїй голові і мені дуже від того погано, погано чому я так не розсудливо пішла туди, не розуміючи що роблю, я дуже каюся(( Що мені робити, як відігнати від себе дурні думки?

  Слава Ісусу Христу! Найперш, що вам потрібно зробити - піти до сповіді. В Таїнстві Покаяння людина отримує прощення і відпущення гріхів. Також радж звернутися до священника по духовну розмову.

 • Данило

  Правельність віри.

  Слава Ісусу Христу. Є така організація, а може не організація, а просто християнський рух, як Свідки Єгови. Вони кажуть, що Архангел Михаїл і Ісус Христос - це одне лице. Скажіть чи може таке бути, якщо після архангела є ще безліч янгольських чинів. Якщо я не помиляюсь, там іде так: 1) Янголи; 2) Архангели; 3) Начали; 4) Влади; 5) Сили; 6) Панування; 7) Престоли; 8) Херувими; 9) Серафими. А Ісус має бути вище за всіх їх. А якщо вже на те пішло, то Він, мінімум, на рівні Серафимів має бути. Не кажучи вже про те, щоб спускатися до архангелів.

  Християни вірять в те, що Ісус Христос є Богом і Людиною. Ні ангелом, ні серафимом, ні будь яким іншим сотворінням. Цю віру розділяють всі християни: як католики, так і православні і протестанти. "Свідки Єгови" не є християнами. Раджу почитати статтю "Свідки Єгови: 7 найбільших обманів" на сайті credo.pro

 • Анастасія

  Вінчання

  Доброго дня! Ми з хлопцем плануємо жити разом. Хочемо спочатку розписатися в загсі аби не грішити. Чи це буде вважатися гріхом блуда? А За деякий час хочемо повінчатися і зробити весілля, зараз нажаль немає коштів щоб зробити все разом. Ми двоє з хлопцем хрещенні, але він не ходить до церкви і великої уваги цьому не приділяє нажаль, каже що ще не готовий ,але і не відкидає цього. Я молюся за його навернення, за те що Бог торкнеться його серця. Я думаю що вінчання це коли двоє людей прагнуть цього, а заставляти я не можу. Що робити в такій ситуації? Як поступити ? В Біблії написано що не вірний чоловік освячується вірною жінкою.

  Доброго дня! Співжиття чоловіка і жінки без церковного шлюбу (навіть якщо є розписка у РАГСі) є гріхом блуду. Сім’я стає сім’єю і отримує благословення на спільне життя тільки після Таїнства Подружжя.

 • Михайло

  Благословення

  Батько не дав дочці благословення ,які можуть бути наслідки

  Шукайте миру, злагоди і порозуміння, про що необхідно молитися. І просіть Божого благословення.

 • Василь

  Читання Біблії

  Слва Ісусу Христу!Навіщо читати Біблію?

  Слава навіки! Через Біблію Бог в особистий, унікальний спосіб промовляє до нас, даючи можливість почути ту Добру Новину, яку він дає нам.

 • Галя

  Служба Божа

  Слава Ісусу Христу! Отче, підкажіть будь ласка чи можна повторяти слова літургії в унісон з священником, наприклад якщо я знаю їх напамять - то чи можна мені їх говорити? наперед дякую за відповідь і веселих свят!

  Слава навіки! Оскільки священик очолює літургію і на його виголоси ми відповідаємо своїми, тому вартує радше вслухатись і пронизуватись глибоким змістом, і промовляти ті слова, які належать вірним.

 • Анатолій

  Кара Гоподня.

  Слава Ісусу Христу, всечесний отче.. Як припинмти кару, Гоподню, яку накликав далекий пращур, взявши за груди священника???

  По-перше – перестати вірити в, що на вас є якась кара, але просити у Господа упокоєння для вашого пращура.

 • Дмитро

  Як.стати.священиком

  Дорогий.отче.я.хочу.стати.монахом.після.9класу. Це.можливо.

  найоптимальнішим варіантом є: отримати повну середню освіту(завершити школу або інший навчальний заклад(коледж, училище і т.д.)), також дізнатись про різні спільноти монашого і богопосвяченого життя. Якщо твоє бажання не зникне, тоді контактувати з тою монашою спільнотою, членом якої ти хочеш бути(наприклад з редемптористами).

 • elena

  обов'язки хресних батьків

  Слава Ісусу Христу! Чи повинна хресна мати бути 'нянькою ' для дитини, тобто постійно гуляти з нею, няньчити її?

  Слава навіки! Першим обов’язком хресних батьків є духовний провід дитини і знайомлення її з Христом і християнством. Безпосереднє виховання дитини відноситься до обов’язків батьків(не хресних). Хресні батьки можуть допомагати «няньчити», але не на постійних засадах.

 • Мирослава

  Відносини

  Чи може хлопець женитися на донці свого хресного батька?

  Так, духовного споріднення із донькою хресного батька у хлопця немає.

 • Ніна

  Хрестик чи медальйон для дитини

  Слава Ісусу Христу! Моя дитина (їй 4.5 рочків) має медальйон з ангелом-хоронителем, який подарувала їй хрещена мама. Якщо вона буде носити цей медальон (який ми освятимо) на тілі, що це їй дасть? І чи може краще купити їй натільний хрестик і освятити його? І що дає для дитини носіння освяченого натільного хрестика? Дякую.

  Слава навіки! Освячену рік можна прирівняти до військового спорядження та зброї солдата, який йде на війну. Без неї він дуже швидко може загинути. Також текст молитви на освячення всякої речі допомагає глибше зрозуміти суть освяченої речі : «благослови цю річ (назва речі) , щоб вона, озброєна силою Твого небесного заступництва, була для всіх, хто бажатиме вживати її, корисною для спасіння і сприятливою та допоміжною на все добре в ім’я Христа Господа нашого»

 • Дмитро

  Духовна.семінарія.

  Добрий.день.у.мене.виникло.бажання.вивчитися.на.священика.підкажіть.чи.є.семінаріі.після.8класу.на.все.добре

  Добрий день. Семінарії є тільки після здобування повної середньої освіти(завершення школи). Проте є Бучацький колегіум імені святого Йосафата, який має можливість отримати повну середню освіту і поглибити свої знання про християнство, церкву і багато інших речей, які потрібні для майбутнього священика.

 • Лілія

  Хрещення дитини

  Чи потрібно сповідатися перед хрещенням дитини, якщо я йду за хрещену маму?

  Церква наполягає на тому, щоби хресні батьки посповідалися перед Хрещенням, щоби у чистоті серця пережити дар нового життя християнина, та, будучи представниками Церкви, взяти на себе відповідальність за духовне виховання дитини.

 • Тетяна

  Високосний рік

  Слава Ісусу Христу! Часто ми чуємо від рідних, що одружуватися і переходити до власної хати у високосний рік не можна! Що про це говорить церква? Ми не взмозі доробити ремонт цього року і не знаємо чи можна уже переходити у високосний рік? Чи потрібно посвятити цього року те що встигли зробити?

  Слава навіки! Високосний рік не має жодного відношення до одруження чи переселення до власної квартири. Тому краще посвятити оселю тоді, коли ви вже заплануєте переселення до неї.

 • елена

  гріхи батьків

  Слава Ісусу Христу! Чи гріхи батьків і хресних батьків впливають на долю дитини? Якщо дитина народжена не у шлюбі, ні в церковному, ні громадянському чи впливає це на її долю?

  Слава Навіки! Питання виховання і прикладу батьків – рідних і хресних впливає на дитину. Бачачи спосіб життя близьких людей дитина вчиться в такий самий спосіб жити.

 • Романа

  дошлюбні відносини

  Як відноситься сучасна церква до спільного життя молодих людей без шлюбу ?

  Чоловік і жінка творять сім’ю і отримують на то благословення після Таїнства Подружжя, що є єдиною підставою спільного життя молодих людей.

 • зоряна

  причастя

  Слава Ісусу Христу.Скажіть,будь=ласка,чи можна приймати святе Причастя ,якщо згрішили,використовуючи контрацептиви

  Слава навіки! Потрібно приступити до Сповіді і покаятись з цього гріха. Вже після цього є можливим прийняття Причастя.

 • Віталій

  Шлюб маючи

  Слаба Богу. Я є племінником дядька, в якого є дружина, маючи вона племінницю. Скажіть буль ласка чи маєм право укладати по всім законам церковним і юридичним. Чи ми родичі?

  Слава Навіки! Оскільки вона є племінницею дружини дядька(тобто в дружини є брат/сестра), то поміж вами немає родинних зв’язків, відповідно немає і перешкод

 • Юлія

  Хрещення

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка чи можна хрестити дитину в суботу?

  Слава навіки! Дитину можна хрестити в любий день тижня, в суботу також.

 • Ірина

  Гріх нечистоти

  Доброго дня! Скажіть будь ласка чи можна приступити до Святого причастя, якщо посповідалася, а вже через день після того почали переслідувати грішні думки і бажання чи треба знову йти до сповіді ??

  Якщо ви їх відкидаєте і не погоджуєтеся на них, це означає, що ведете духовну боротьбу. Під час духовної боротьбі необхідною підтримкою людини є Євхаристія.

 • Вовк Зоряна Григорівна

  гріх і страх

  Слава Ісусу Христу! Як Приходжу до сповіді я розгублюся і забуваю гріхи і навіює страх! Як побороти це все!

  Перед сповіддю необхідно зробити іспит сумління. Якщо маєте страх все забути, то можете написати список, який після сповіді треба буде знищити.

 • Людмила

  Сповідь

  Я брала шлюб але давно з чоловіком розлучена . Чи маю право сповідатися?

  Католицька церква не визнає розлучення. Якщо шлюб був дійсним, то триває до кінця життя. Буває, що люди розлучаються і мешкають окрема. Якщо ви живете сама, то можете приступати до сповіді.

 • Тетяна

  Хрестини

  Слава Ісусу Христу. Отче підкажіть будь ласка, чи можна позичати конверт для хрещення моєї донечки для майбутньої похоресниці. Дякую

  Конверт при необхідності можна позичити. Зрештою щось подібне є і з весільним одягом, який теж люди одне одному позичають при необхідності.

 • Ольга

  Хрещення

  Підкажіть будь ласка. Чи можна мати романтичні відносини з хрещеним батьком своєї дитини.в церкві при хрещенні присутній не був.

  Питання не зовсім зрозуміле. По перше хресні зобов'язані бути присутніми на Таїнстві Хрещення, тому можливо ви називаєте хресним того, хто ним не з'являється. По друге, незрозумілим терміном є романтичні відносини. Якщо людина є в шлюбі, то романтичні відносини можуть бути тільки поміж подругами. Якщо ні - то нема регламентації відносин між людьми, якщо не йдеться про гріх.

 • Валерія

  Причастя

  Слава Ісусу Христу ! Скільки разів (як часто) після сповіді можна причащатися ?

  Слава навіки! Якщо людина не вчинила важкого гріха, то до Причастя можна приступати протягом місяця після Сповіді.

 • Ліля

  Святе Причастя

  Дитина виплюнула Святе Причастя. Чи є це гріх мами і чи треба це сказати на сповіді? І що робити мамі в такій ситуації?

  Із Євхаристією треба поводитися із відповідним вшануванням. Якщо таке сталося, то треба Тіло та Кров Христа в любому випадку спожити (тому треба повідомити священика). Якщо воно впало на одяг, то треба випрати його у воді, якою можна полити наприклад квіти.

 • Олена

  Сповідь

  Слава Ісусу Христу. Допоможіть мені, будь ласка. Кілька місяців тому я робила сповідь з усього життя. Я до неї ретельно готувалася, все, що хотіла сказати, виписала на листочок, нічого не мала наміру затаїти. Під час сповіді я сказала про гріх, який робила в дитинстві, а що цей гріх я зробила ще і пізніше я забула. Як тільки я вийшла зі сповіді, то згадала (але мені здається, що я згадала ще під час сповіді, та чомусь не сказала). Я не пам'ятаю добре, коли про це згадала і боюся, що та моя сповідь була не дійсною. Чи може я собі забагато надумую... Я ж не мала наміру що-небудь приховувати. Дякую.

  В Таїнстві Покаяння важлива щирість у визнанні гріхів. Свідоме укриття гріху є таким, що робить не важним сповідь. Але якщо ви щось забули несвідомо, то нічого страшного немає, можете на наступній сповіді сказати, що забули висповідатися з того.

 • Максим

  Хрещення дитини

  Доброго дня! Мої друзі збираються хрестити свого синочка. Мене запрошують бути хрещеним батьком. Проте зараз моя дружина перебуває в стані вагітності, тому дуже переживає за стан нашого чада. Питання: чи можу я стати хрещеним батьком до народження власної дитинки???

  Хрещення є Таїнством і великим благословенням для людини. Не може бути ніяких негативних наслідків, які випливають з нього, ані для хресних батьків, ані для їх близьких.

 • Наталія

  Хрещення

  Доброго дня, у нас народився син 22.05(на Миколи), назвали Тимофієм по свідоцтві, так як ім'я вибрали давно, хрестини плануєм на 23.06(Тимофія), яке краще дати церковне ім' я Тимофій чи Микола???

  Воістину воскрес! Немає якогось закону чи необхідності вибирати ім'я відповідно до дня народження. Це швидше стосується традиції. Обидва цих імені є іменами святих. Вибирайте на свій розсуд.

 • Марія

  Вибір

  Я заміжня маю двоє діток. Живу з батьками. Хочу з своєю сім'єю жити окремо від батьків. (Раніше не було фінансової можливості). Моя мама плаче, не хоче, щоб я жила окремо. Я не хочу її засмучувати, але й разом жити також не хочу. Як мені поступити правильно?

  В Таїнстві подружжя беруть участь двоє - чоловік і жінка. Вони разом творять сім'ю і разом мають будувати своє подружнє життя. Жити окремо для молодої сім'ї є здоровим розвитком їхнього життя - етап самостійності і відповідальності. Поясніть вашій матері, що для вас це є дуже важливо і це ваше право, яке благословляється Богом: Покине тому чоловік батька й матір, і пристане до дружини своєї, і будуть обоє вони одним тілом. (Послання до Ефесян 5:31)

 • Адріана

  Вінчання

  Христос Воскрес ! Підкажіть будь ласка чи може рідна сестра мого майбутнього чоловіка бути в нас на весіллі старшою дружкою з моєї сторони ? Щиро дякую за відповідь

  Так, сестра вашого майбутнього чоловіка може бути вашою дружкою (свідком). На то немає церковної заборони.

 • Христина

  яким має бути життя

  Як потрібно жити правильно як не згубитися в цьому світі і жити так як сказав Бог. Я дуже хочубути світлою людиною але мені важко.Що робити?

  Справа Божа - вірити в того, кого він послав - в Ісуса Христа. Проголошуючи Його Господом свого життя, відкриватимете покликання, яке Він дарує. В ньому і знайдете світло.

 • Ольга

  Діти і церква

  Христос Воскрес! Вчора з чоловіком і дитиною( 2 роки) гуляли по території церкви як раптом пішла сильна злива. Ми вирішили піти в церкву. В цей момент починалася служба Божа. Ми вирішили лишитися. Ми стали вкінці храму, так як дитині 2 рочки щоб вона не сильно заважала іншим людям які прийшли помолитися. І через 30-40 хвилин служби до нас підійшла жіночка років 50 і попросила покинути церкву з дитиною. Так як дитина заважає їй молитися а в її помер тато, а дитина бігає і сміється. Сказала що дитині не місце в церкві. Чоловік попросив її піди на перед храму і там слухати службу. На що вона відповіла "де хочу там і стою" а ви поуиньте храм. Ми трішки постояли і пішли так як не мали бажання її гнівати. В той момент дощ ще ішов коли ми покинули церкву. Підскажіть як реагувати на такі прохання людей в церкві?

  Дуже прикро чути про те, що християни, які мають свідчити віру в Христа любов'ю, дозволяють собі вирішувати хто і як має знаходитися в церкві. З приводу вашого запитання ми виголосили проповіді, в нашій церкві, в яких вказали на необхідність привітності і любові до ближніх, особливо до дітей. Їх присутність в храмі є великим благословенням для церковної спільноти.

 • Анна

  Хрещення

  Христос Воскрес ! Чи обов'язково хрестини дитину в костелі, якщо батьки вінчалися теж в костелі?

  Воістину воскрес! Якщо батьки дитини належать до Церкви латинського обряду (є римо-католиками), то дитина теж успадковує їх обряд. Вони можуть брати участь у богослужіннях східних Католицьких Церков, але будуть залишатися канонічно римо-католиками. Якщо батьки є католиками різних обрядів, то обряд дитина успадковує за батьком. Хіба що батьки разом вирішать просити у церкви, щоби дитина прийняла обряд матері.

 • Юлія

  Весілля

  Христос Воскрес! Отче скажіть будь ласка в мене є похресниця тобто я є хресною мамою, а моя подруга кличе мене стати дружкою в неї на весіллі..Так як я чула то хресна мама не може бути дружкою на весіллі тому і запитую вас. Чекаю відповіді!

  Воістину воскрес! Немає канонічної заборони для хресної мами бути свідком на шлюбі у похресниці.

 • Віктор

  Страхи

  Як позбутися відчуття страху тривоги?

  Христос Воскрес! Відчуття страху чи тривоги можуть мати різні джерела. Але принцип боротьби з ними є подібним - довіряючи Богові, який веде нас навіть через темряву, необхідно зустрітися зі своїм страхом обличчя до обличчя. А зустрівшись з ним, бути свідком того, як він зникає. Відваги!

 • Борис

  Зняття хрищення

  Чи можете провести обряд зняття хрестиянського хрищення ?

  Таїнство Хрещення накладає на людину таку Таїнственну Печать, яку неможливо відмінити.

 • Ірина

  Присутність Ангела Хоронителя

  Христос Воскрес! Чи відноситься дзвін в вухах до ознак присутності Ангела?Чи правда те,що якщо під час того,як ти приймаєш рішення,з'являється цей дзвін,це означає,що воно є вірним для тебе? Чи ці всі "признаки" відносяться до так званих "прикмет"? Дякую за відповідь!

  Воістину воскрес! Дзвін у вухах не є прикметою молитви, чи "установлення зв'язку" із ангелом. Це радше явище психосоматичне. Молитва базується на вірі в те, що Господь і святі чують її, і не потребує фізичного підтвердження.

 • РУСЛАН

  ТРАУР

  Христос Воскрес!! У мене помер дідо тиждень назад.....мій друг запросив мене на своє весілля,чи можу я іти на весілля?весілля 13 липня...

  Воістину воскрес! Немає заборон утримуватися від участі у святкуванні початку подружнього життя ваших близьких людей. Адже воно починається із вінчання - Святого Таїнства. Думаю, вашому другу є важлива ваша присутність і підтримка у цей важливий момент у його житті. Участь у забаві з вашого боку нехай буде відповідна до вашого сумління і духовного відчуття.

 • Інна

  Хрещення

  Доброго дня, ми охрестили доню ім'ям Поліна. Наш священик сказав що ім'я таке є у церкві.. Але ми не можемо знайти його в календарі!! Що нам робити в такому випадку??? І чи воно дійсно є?

  Ім'я Поліна (чи Пауліна)походить від імені Павло. День іменин можна відмічати відповідно у день св. Павла.

 • Сергій

  День померлих

  Слава Богу. Скажіть,Радониця то церковне свято? І чи можна копати землю в цей день. Не на городі. А десь в лісі. Як ставиться церква до цього дня

 • Віталій

  Хрестини

  Христос Воскрес У мене таке питання хочемо хрестити сина за хресну обрали дівчину(мою сестру) яка живе в шлюбі ,але на даний момент не вінчана . Ми дуже хочемо ,щоб саме вона була хресною мамою для нашої дитини . Скажіть будь ласка чи може вона бути хресною

  Хрещення Воістину Воскрес! Християнське подружжя є обов'язковим для чоловіка і жінки, якщо вони хочуть спільно жити. Власне Таїнство подружжя і творить християнський шлюб, а не розписка в державний інституції. Допоки ваша сестра не матиме християнського шлюбу, вона не може стати хресною.

 • Александр

  Богослужение

  Во время всенощного бдения,помазывают ли елеем священнослужители мирян,как в храмах православных или нет.

  Христос Воскресе! Да, в греко-католических храмах, когда служится всенощное бдение или великая вечерня с литией, совершается помазание елеем.

 • Василь

  Амулет

  Христос Воскрес Я хотівби дізнатися, що таке, Імперський амулет? Чи дозволяє церква, його носити? Дякую

  Імперський амулет Воістину воскрес! Амулети і іншого роду магічні речі вочевидь не є християнськими атрибутами. Ми, охрещені у Христа і в Нього зодягнуті, не потребуємо ніяких безглуздих забобонів, амулетів і іншого роду окультних речей.

 • Вадим

  Різне

  Христос воскрес! Давно шукаю відповіді на питання:чи може священик займатися бізнесом,якщо це не перешкоджає служінню в церкві?

  Христос воскрес! Залежить від обставин і місця служіння. Чесний труд, який не перешкоджає служінню не є гріхом.

 • Igor

  Он-лайн трансляція

  Слава Ісусу Христу! Може то трішки не по адресу, але я вже задавав вам питання на рахунок он-лайн трансляції з вашого храму. Та так і нічого не помінялося. Вона відсутня. Можливо то кудись інакше треба звертатися, але з Храму що на Островського, все йде без проблем. При натисканні на посилання на вашому сайті он-лайн трансляції в вікні де б мало з’явитися відео написано (There is an Error in loading config.xml). Може мені допоможете якось з цією проблемою? Дякую... (((

 • Святослав

  Третя Божа Заповідь

  Отче, в мене є одне запитання. Якщо в неділю, після Святої Літургії, займатися пошуком з металодетектором і це заняття слугує відпочинком і приносить задоволення(на подобі рибальства і мисливства) без мети заробітку чи наживи, чи вважається це гріхом, порушення Третьої Божої Заповіді?

  Слава навіки! Подібного роду хобі, спорт і іншій активний спосіб відпочинку вповні можуть мати місце в неділю, якщо не заважають взяти участь у Службі Божій.

 • Іванна

  Вінчання

  Слава Богу! В мене таке питання, що робити якщо: є дві сімї, в одній є хлопець і дівчина і в другій є хлопець і дівчина. Вийшло так що вони попарно розписалися і не знають що робити з вінчанням

  Слава навіки! Якщо вони бажають мати Таїнство Подружжя в один день, то про це треба поговорити з парохом (настоятелем) церкви, в якій збираються брати шлюб.

 • Вікторія

  Сповідання

  Слава Ісусу Христу! У мене є питання: як сказати священику,що я досить довгий період часу не сповідалася?

  Слава навіки! На початку сповіді просто скажіть : Сповідалась останній раз... рік, два, п'ять, десять років назад. І продовжуйте сповідь.

 • Світлана

  Смерть коханої людини

  Слава Ісусу Христу! Мене мучать декілька питань. Загинув мій чоловік (ми були в шлюбі) у дтп і він не встиг посповідатись, рідко коли ходив до церкви, але у Бога вірив і молився... Йому було всього 30 років... Мене мучить чи він буде у Раю? І чи після моєї смерті (маю на увазі звичайну природною смерть) я з ним зустрінусь?... Чи ми уже ніколи не побачимось??Бо я його дуже сильно люблю... Буду дуже вдячна за відповідь

  Слава навіки! Сестро, ми віримо в Христа Господа, який був розіп'ятий за наші гріхи і воскрес, щоби кожного з нас привести до Отця. Шляхи Господа є Його шляхами, особливі для кожної людини, і нам не дано їх знати. Навіть нехрещені люди будуть суджені, за словами послання до Римлян ап. Павла, по їхньому сумлінню в День Господа. Його милосердю довіряємо вашого чоловіка. Те, що основою має Любов - не зазнає знищення.

 • Віра

  Задушна субота

  Слава Ісусу Христу. Скажіть будь-ласка чи можна справляти забаву у задушну суботу 15 червня (перед зеленими святами )

  Слава навіки! У суботу перед П'ятидесятницею немає посту. Є традиція поминання померлих, але вона не заперечує можливості святкування в той самий день.

 • Іра

  Вінчання

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь ласка чи яке значення мають вінчальні обручки і що робити коли загубили обручку?

  Слава навіки! Обручки мають символічне значення, вказуючи на те, що особа має Таїнство Подружжя. Якщо ви загубили обручку, то можна зробити нову та попросити священика, щоби її благословив.

 • Ольга

  Священство

  Слава Ісусу Христу! Чи може семінарист целібат (якщо закохається ) мати жінку ? І бути просто священиком?

  Слава навіки! В єпархіальних семінаріях приготовляють кандидатів для священства. У часі навчання вони не одружуються, це пов'язано з тим, що формація духовної особи потребує постійного перебування у семінарії. Однак після завершення семінарії і до отримання рукоположення в диякони, він може одружитися. Після свячень таку можливість він втрачає - якщо був рукоположений одруженим, одруженим залишається, а якщо був рукоположений в целібаті, залишається в безженному стані. Якщо питання стосується брата монашої семінарії, то прилюдний довічний обіт чистоти робить його нездатним до укладення подружжя.

 • Оксана

  Хрещення

  Слава Ісусу Христу.Скажіть будь ласка чи можна для своєї дитини брати хресну маму,свою куму? Якшо я хресна її дитині

  Слава навіки! Так, ваша кума може бути хресною для вашої дитини, застережень церковного права в цьому випадку немає.

 • Любов

  Девятниця до св. Марти

  Слава Ісусу Христу. На сайті видавництва Доброї книжки придбала кілька книг і серед них була дев'ятниця до св. Марти (http://gbook.lviv.ua/index.php?route=product/product

  Слава навіки! Видавництво "Добра книжка" власне відоме через те, що видає різну літературу релігійного змісту, яка часто видається без належного церковного благословення (якщо таке є, то має бути вказаний єрарх, або церковний орган, який дає дозвіл друк літератури). Тому є необхідність перевірити, що ми маємо на руках. На жаль самої цієї книги я не бачив, якщо ви мешкаєте на території нашої парафії, то просив би принести її до церкви, щоби можна було її оглянути священику.

 • Надія

  Сповідь

  Чи можлива сповідь он-лайн ? якщо так, то де? Може знаєте когось зі священників, хто сповідає через скайп?

  Слава Ісусу Христу! Сповідь онлайн не проводиться. Для цього Таїнства потрібна зустріч вживу. Якщо вас відлякують довгі черги перед сповідальнице у Страсний Тиждень чи неділі Великого Посту, раджу знайти час в будній день. У випадку, якщо є фізична неспроможність приступити до сповіді (наприклад хвороба), то можна запросити священика прийти до вас додому.

 • Вікторія

  Забобони

  Слава Ісусу Христу! У мене таке запитання: чи можна носити чужий одяг? Я читала, що одяг кожної людини наповнений енергетикою того, хто його носив. Якщо інша людина носить чужий одяг, то з одягом може передаватися чужа негативна енергія або хвороби, чи ще щось. Можливо в це гріх вірити, але все ж хочеться знати, що робити, так як часто знайомі чи родичі віддають свій одяг одні одним. Дуже дякую. І вибачаюся, якщо моє питання якимось чином ображає християнську віру.

  Слава Ісусу Христу! Питання використання одягу, який вживав хтось інший це радше питання гігієни, а релігійного змісту в ньому немає.Забобони діють тільки тоді, коли люди в них вірять. Тому для нас, християн, які у пустопорожні балачки не вірять, використовувати такий одяг можна абсолютно спокійно.

 • Марія

  Сповідь

  Слава Ісусу Христу!Я свідомо декілька років затаювала гріх.Дуже хочу з нього висповідатись,але боюсь,бо незнаю чи дасть мені священик розгрішення за цей гріх і всі інші сповіді,які були святотатські і чи зможу я приступати до причастя.Скажіть,будь ласка,що робить священик,коли людина каже,що має затаєні гріхи?

  Слава навіки! В Таїнстві Покаяння священик є свідком Божого Милосердя. Якщо ви довший час затаювали гріх, то єдиним шляхом до зняття того каменю з душі є Сповідь. Якщо ви каєтесь в тому гріху і бажаєте виправитись, то єдине, що може сказати священик: "прощаю і розрішаю"

 • Оля

  Вінчання

  Слава Ісусу Христу. Скажіть будь_ласка якщо я з своїм майбутнім чоловіком хрещені у православній церкві, а вінчатися хочемо у греко-католицькій, це не є заборонено? і як нам діяти?

  Слава навіки! Якщо ви були охрещені в Православній Церкві, а берете участь у молитовному житті Греко-Католицької Церкви, приймаєте Таїнства і вірите тому, що вчить Католицька Церква, то ви є греко-католиками. Відтак немає жодних застережень щодо Вінчання.

 • Ольга

  хрещення

  Скажіть чи можна брати за хресних рідних між собою брата та сестру?

  Слава Ісусу Христу! Так, рідні брат і сестра можуть бути хресними. Жодних застережень немає.

 • Інклгніто

  Реституція

  Слава Ісусу Хрмсту! Чи є обов'язковою реституція? Якщо в часи дитинства порушував 7 заповідь. Зараз з людьми, яким нашкодив, контакту практично немає.. Чи можна реституцію відшкодувати не саме тій людині, якій нашкодив, а, наприклад, бідним, хворим на церкву т. д?

  Слава Ісусу Христу Покаяння у гріху проти сьомої заповіді потребує необхідного відшкодування. Звісно, що час міняється і тих людей, яким ми вчинили кривду, може і не бути. Якщо так, то відшкодування необхідно чинити за мірою власного сумління чи за порадою духівника, творячи милосердя іншим.

 • Роман

  Ігри в карти

  Слава Ісусу Христу! Чи гріх грати в карти (не на гроші)? Наприклад, комп'ютерні ігри в карти (пасьянси та інші)?

  Слава навіки! Вочевидь азартні ігри є забороненими, але якщо йдеться про гру, в який людина не грає на гроші, то треба звернути увагу на такі питання: чи я не маю залежності від цієї гри? чи ця гра не є втечею від реальності? чи ця гра не шкодить моїй праці чи стосункам? Якщо відповідь ні, то й заборони немає.

 • Марта

  Зневаження шлюбу

  Доброго дня! Перед тим як взяти церковний шлюб, були цивільно одружені з чоловіком майже 2 роки. Він був ініціатором взяти шлюб (хоч згодом і заперечував це). Через трошки більше ніж рік після церковного шлюбу (ми обоє греко-католики), чоловік розповів мені, що зраджував мені і до шлюбу (однак вже будучи моїм цивільним чоловіком), і після шлюбу. і надіявся, що "шлюб допоможе не зраджувати". Я пробувала вибачити йому, але були і інші фактори (алкоголізм, наркотики), які загрожували здоровому майбутньому нашої сім'ї, а особливо - народженню і вихованню дітей. Через 2 роки після його "откровення" не витримала, зараз ми в процесі цивільного розлучення. Проживаємо останні 3 роки закордоном, шлюб брали в Україні. Хочу дізнатись, чи можливо зневажити шлюб закордоном? і чи достатні приведені причини для зневаження шлюбу? Дякую!

  Доброго дня! Для того, щоби дослідити чи було дійсним Таїнство Подружжя, або ствердити його недійсність найперше необхідно звернутися до настоятеля парафії по місцю, де ви живете, адже вірні є під опікою ієрархії за місцем свого проживання (також і тимчасового), якщо мають намір жити в цьому місці принаймні три місяці. Він допоможе вам зібрати документи для подачі в церковний суд. Загально оцінюючи ту інформацію, що ви представили, можна поставити сумнів щодо дійсності подружньої згоди (брак згоди), якій виражається через неусвідомлення того, чим є Таїнство Подружжя. Іншим моментом є теж наркотична залежність, яка, якщо була прихованою однією зі сторін перед шлюбом, робить такий шлюб неправосильним. Зрештою питання правосильності подружжя розглядатиме церковний суд.

 • Таня

  Чи можна забрати назад подарований хрестик?

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи можна забрати назад хрестик, який був подарований? Чи є це гріх?

  Слава Ісусу Христу! Стосовно вертання подарунків, навіть, якщо це є освячені речі, - це питання стосунків поміж людьми, ніякої таємничої чи надприродньої дії в тому немає.

 • Гість

  чистота

  Слава Ісусу Христу! Церква постійно закликає до чистоти, але чому тоді деякі отці-монахи (наприклад, Ксаверій Кнотц, Петро Куркевич) у своїх навчаннях та в книгах ("Секс, якого ви не знаєте") так багато говорять про секс і цим самим спокушують молодь? Якщо секс такий важливий (що навіть священослужителі пропагують його), то для чого тоді молодій людині тримати себе в чистоті?

  Слава навіки! Так, насправді чистота є дуже важливою чеснотою християнського життя. Однак треба розуміти, що статеве життя у християнському подружжі не є якимось занечищенням, а навпаки - благословенням Бога, таїнством, у якому твориться нове життя. Власне про це і розповідають отці в книгах про статевий стосунок. І якщо ви читали ці книги, то мали би звернути увагу не те, що вони стосуються важливої тематики для подружжя, розкривають міфи та висвітлюють здорове розуміння цієї теми. Ніякої пропаганди дошлюбних стосунків там немає.

 • іван

  переходини

  чи можу я з сімєю перейти до своєї хати 14.04.2019 бо наш священик сказав що в піст ні

  Слава навіки! Стосовно вашого питання про перехід до нової оселі, то заборони на це у Великому Пості немає. Можливо питання стоїть стосовно святкування, яке, за традицією церкви не має бути гучним. Але сам факт переселення до нового дому не має якихось застережень.

 • Мар'ян а

  Молитва за чоловіка

  Добрий день скажіть чи можна молитися за чоловіка з яким я не вінчана ми живе о вже десять років в цивільному шлюбі а він вінчаний з колишньою дружиною

  Слава навіки! Молитва не має меж, немає також жадної категорії людей, за яких ми не можемо молитися. Інше питання це власне ваш сімейний стан. Раджу чоловікові, з яким ви живете звернутися до пароха вашої церкви із проханням вияснити, чи шлюб, який він брав був правосильним. В такий справі може розібратися церковний суд. Якщо виясниться, що шлюб був недійсним, то ви зможете отримати Таїнство Подружжя.

 • Олена

  Покликання

  Слава Ісусу Христу!В мене така історія моєму синові 14 років і він хоче бути священником-монахом ,ми із чоловіком не проти ,але питаємо сина а чом би не бути простим священником і мати сім'ю ,дітей,а він чомусь уникає цього,чи варто його переконувати і чи не заскоро він робить такі висновки.

  Слава навіки! Питання покликання є одним з важливіших у житті людини, адже справжнє щастя знаходитиме тільки на своїм шляху, який відкриває Господь. Прагнення монашого життя може бути або виявом певної радикальності чи мрійливості щодо духовності у молодого чоловіка, або покликанням. Якщо це перше, то з віком воно пропаде (а до повноліття монаших обітів складати ніхто не допустить), але якщо це дійсно покликання Господа, то навіщо вам змагатися супроти Божого плану? В кінці кінців вибір стану свого життя це приватний вибір кожної людини, і священне право на свободу його здійснення.

 • Надія

  Хрещення дитини

  Чому рідні батьки не можуть бути хрещеним для своєї дитини? В чому полягає причина і духовний зміст цієї заборони? Дякую.

  Слава Ісусу Христу! Стосовно вашого питання про Хрещення, відповідь є дуже простою. Рідні батьки не можуть бути хресними батьками з причини того, що вони, будучи християнами, вже через своє батьківське покликання мають обов'язок християнського виховання своїх дітей. Наречення їх хресними батьками просто не має сенсу. Саме Таїнство Хрещення, однак, має характер спільнотовий - введення людини до Церкви (а церква є в першу чергу спільнотою християн). Власне тому з'явилася практика хресних батьків, які є практикуючими християнами і можуть помогти дитині зростати у вірі, і водночас помогти батькам у цьому аспекті виховання маленького християнина.

 • Наталія

  Алкоголь

  Слава Ісусу Христу.В мене біда чоловік почав випивати сильно.Я своїми силами прошу чоловіка і молюся Святим допомогти мені у цій проблемі.Скажіть Будь Ласка як правильно давати записку на молитву до церкви або св"ященнику від пияцтва чоловіка,і дуже хотілаб від Вас почути якоїсь поради по поводу цієї проблеми.Спаси Господи.

  Слава Ісусу Христу! Алкогольна залежність є серйозною хворобою, ще й з тої причини, що вона робить багато шкоди як людині залежній, так і її близьким. Для того, щоби вийти з цієї залежності необхідною є воля самої людини, яка хоче з неї звільнитися. В молитві треба якраз звертатися до Господа із проханням просвітлення для вашого чоловіка. У спілкуванні пробуйте уникати осудження, воно бо нічим не допоможе, радше представити те, що така поведінка близької людини робить вам боляче. В молитві церковній можна подавати інтенцію про зцілення хворого раба Божого. Якщо у вас є можливість поспілкуватися із духівником чи з християнським психологом, то буде добре, адже вам зараз потрібна підтримка.

 • Валентина

  Дитина

  Слава Ісусу Христу! Аборт робити це великий гріх. Коли мама вирішує таки народити дитину, і дитина раптово померла, невстигши охрестити, то цю дитину ховають коло плоту і невідспівують, і молитися за неї неможна? Хіба ця дитина не є ангелятком і Божою дитиною? Чому так?

  Слава Ісусу Христу! Стосовно питання аборту, ваше твердження є правдивим. Аборт є важким гріхом дітовбивства. А щодо нехрещених дітей навчання Католицької Церкви стверджує про Боже Милосердя, яке приймає них. Так читаємо в Катехизмі Католицької Церкви, 1261: Щодо дітей, які вмерли без Хрещення, то Церква може тільки довірити їх Божому милосердю, як вона це робить у чині їхнього похорону. Справді, велике милосердя Бога, Який прагне, щоб усі люди були спасенні (Пор. 1 Тим. 2, 4.), і ласкавість Ісуса до дітей, через яку Він каже: «Пустіть дітей приходити до Мене, не бороніть їм» (Мр. 10, 14), - дозволяють нам сподіватися, що існує дорога спасіння для дітей, померлих без Хрещення. Тим настійливішим заклик Церкви не перешкоджати малим дітям приходити до Христа через дар святого Хрещення.

 • Марія

  Строгий піст

  Слава Ісусу Христу! Скажіть, як потрібно постити незаміжній дівчині, щоб випросити в Бога добру долю? Скоро великодній піст...Може молитви якісь читати, чи Біблію, щоб Господь почув мою молитву...а то вже декілька років вона залишається без відповіді...

  Слава Ісусу Христу! Час Великого Посту насправді є благословенним часом для духовного діяння. І в цей час дійсно багато ласк Господніх можна осягнути. І тут немає якогось чіткого рецепту на всі випадки життя. Насправді Господь хоче для людини найкращого, і він знає її якнайкраще. Не потрібно переживати, але віддати Господеві свою турботу, щоби Він показав шлях, який вам приготував. Про ваші переживання раджу поговорити із духівником. Бо в розмові від серця до серця найкраще можна порозумітися. Під час Посту моліться принагідно молитвою 142 Псальма "Вкажи мені дорогу, якою слід мені ходити, до тебе бо підношу мою душу".

 • Марія

  Порчі хвороби

  Слава Ісусу Христу скажіть будьласка вже пять років ми з чоловіком неможем мати дітей рік тому я захворіла хвороби взагалі невідходять від мене незнаю що робити а сьогодні якась жінка написала що га мені порча на смерть чи може церква зняти порчу якщо вона дійсно є

  Слава навіки Богу! Стосовно вашого питання щодо порчі та іншого впливу злих сил, можу сказати лише одне – не бійтеся їх, а покладайтеся на Бога. Якщо ви живете Таїнствами, читаєте Писання, щомісяця сповідаєтеся та причащаєтеся при кожній Службі Божій, маєте перед Господом відкрите сумління, то ніяке зло не матиме над вами влади. Людей, які хочуть ввести вас у оману, запевнити що є якась порча, чи ще щось подібного роду, я настійливо рекомендую сторонитися і не мати з ними жодних контактів. Злі сили діятимуть тоді, коли ви повірите, що вони дійсно мають владу, а це неправда, бо владу над хрещеною людиною має тільки Бог. Для заспокоєння вашого сумління, традиція Святої Церкви теж радить молитву до архістратига небесних сил архангела Михаїла. Стосовно запитання про дітей. Розумію, що ця тема для молодого подружжя є дуже делікатною і емоційною. Господь Бог має для кожної людини свій план, а також і для вашої сім’ї. Під час Великого Посту заохочую вас теж роздумувати в молитві над питанням того, яким подружжям хоче вас бачити Господь. Вочевидь, не треба погорджувати і консультаціями з лікарями. А в молитві раджу звертатися до Бога через заступництво святого Герарда Маелі, редемпториста, який є опікуном материнства.

 • Тетяна

  Померлі

  Слава Богу. Скажіть, чи є гріхом подавати на заупокійну службу записку з іменем людини, яка пішла з нашої віри в "Свідки Єгови"?

  Слава навіки! Це не є гріхом. Молитися за померлих - це вияв милосердя до наших ближніх, які відійшли з цього життя. І кожна людина є дорогою Богові, тому Христос віддав своє життя в жертву Отцеві за кожного і кожну з нас. Навіть якщо людина відкидає Божу любов, Господь від того не перестає любити її безумовною любов'ю. Погано - ставити на комусь "хрест", виключати його зі свого серця, і перекидати на Бога свої власні судження...

 • Світлана

  Померлі

  Слава Ісусу христу . В мене 5 місяців тому в аварії загинула рідна сестра. Я сильно з нею була зв'язана, тепер майже щодня вона мені сниться. Звичайно я тільки рада що в сні я можу її знову побачити. Але чи такі часті сни, чи це добре чи погано? Чи померла сестра щось хоче від мене ? Звичайно я молюся за неї кожного дня. Дякую за відповідь.

  Слава навіки! Якщо Ви були сильно пов'язані зі своєю сестрою, то це нормально, що вона Вам часто сниться. Не варто бачити в цьому щось надприродне. Тим більше, віра в сни це не є християнське. Якщо Господь хоче нам щось сказати, він це робить так, що чітко знаємо, що він нам каже... А молитва - це завжди добре, це прояв любові і турботи у вірі. Але молимося не тому, що хтось від нас чогось нібито хоче, атому, що ми хочемо молитися...

 • Ірина

  Вишивання в неділю

  Христос Рождається! Підкажіть будь-ласка, чи буде гріхом вишивати в Неділю? Чула різні твердження - що категорично неможна нічого шити, і що, якщо це приносить задоволення для душі, то можна. Незнаю котре з них правильніше.

  Славімо його! В Катехизмі Католицької Церкви читаємо: "Як Бог «спочив сьомого дня від усього свого діла, що творив був» (Бт 2,2), так і людське життя складається з праці і відпочинку. Встановлення Господнього Дня сприяє тому, щоб усі мали час для відпочинку і дозвілля, який дозволяє їм пильнувати своє родинне, культурне, суспільне та релігійне життя [...]. У неділю та в інші дні встановлених свят вірні стримуються від роботи або діяльності, яка є перешкодою для віддавання належної пошани Богові, радості, притаманній Дневі Господньому, для виконування діл милосердя і відповідного відпочинку, духовного і тілесного". Щоб відповісти на Ваше запитання, запитайте себе: чим для мене є вишивання: працею чи відпочинком, дозвіллям; це сприяє чи перешкоджає мені проживати неділю чи свято як день, в якому віддаємо славу Богові...

 • Анна

  Вінчаня

  Слава Ісусу Христу.Скажіть будь ласка чи можна вінчатися в ГКЦ молодожонам якщо дівчина реформаторської віри,а хлопець ГКатолик Дякую.

  Слава навіки! Шлюб між двома особами, одна з яких належить до Католицької Церкви, а інша - до некатицької християнської Церкви/спільноти, є можливим, однак за певних умов. Коротко ці умови полягають в тому, що: Таке подружжя для католицької сторони не міститиме небезпеки втрати своєї віри і приналежності до Церкви; Некатолицька сторона є ознайомленою з цілями і особливостями католицького розуміння Таїнства Подружжя; Некатолицька сторона не перешкоджатиме можливості виховання дітей в Католицькій вірі. Якщо ці умови дотримуються, тоді отримується дозвіл від місцевого єпископа і уділяється Таїнство Подружжя.

 • Ната

  Тварини

  Слава Ісус у Христос.Отче,чи стерилізація і кастрація тварин є гріхом?

  Слава навіки! Повага до кожного Божого творіння - це те, що має бути притаманним християнину. Неморальним і гріховним вчинком є позбавлення життя чи завдавання шкоди тваринам без виправданої причини. Стерилізація тварин, якщо проводиться з достатніх причин і в належний спосіб, є виправданою.

 • Лілія

  Хрещення

  Слава Ісусу Христу! В мене таке питання: чи може йти жінка, яка розлучена і без шлюбу, але має дитину, йти за куму??

  Слава навіки! Є стаття на тему хресного батьківства, в ній можете знайти відповіді на питання, які стосуються цього. Ось посилання: http://www.mbnpternopil.org.ua/статті/item/487-роль-хресних-батьків.html Там знайдете у вимогах до хресних батьків пункт, який говорить, що вони бути глибоко віруючими і практикуючими християнами. Мають бути прикладом справді християнського життя. Бо тільки така людина може ділитися вірою і допомагати в духовному зростанні дитині, а це - основний обов'язок хресних батьків.

 • Олена

  Сповідь

  Слава Ісусу Христу. Скажіть, будь ласка, одного разу я зрозуміла, що під час своїх сповідей не всі гріхи визнавала, бо не знала або не думала, що це гріх. Я вирішила зробити сповідь з цілого життя і так і вчинила. Це було кілька років тому. Але мене час від часу навідують думки про те, що я щось тоді забула чи не так сказала (особливо щодо тяжких гріхів). Порадьте, будь ласка, що мені робити, як правильно вчинити. Наперед дуже вдячна за відповідь.

  Слава навіки! Якщо не йдеться про свідоме і навмисне затаєння, то у випадку сумніву в тому, чи Ви належним чином визнали якийсь важкий гріх, найкраще просто наступного разу в Сповіді сказати про це священикові.

 • Тетяна

  Різне

  Слава Ісусу Христу! Скажіть будь-ласка, чи маємо право ми обирати собі друзів, чи ми зобов'язані зі всіма мати зв'язок, хто цього хоче? Наведу приклад.. В моєму житті було декілька людей, які дуже нав'язувалися мені зі своєю дружбою.. Скажу коротко, бо багато прийдеться писати.. Не до душі мені були ці люди.. Нема нічого спільного в нас і навіть просте спілкування з ними негативно на мені позначалося.. Отож я якимось чином почала їх ігнорувати.. Не відповідати на ці нестерпно надокучливі дзвінки і т. д. Можна сказати, що зв'язок між нами припинився і я відчула неабияке полегшення.. Тепер скажіть мені свою думку.. Чи маю я тяжкий гріх? Чи погана я людина? Наперед дякую за відповідь.

  Слава навіки! Відповідь на Ваше запитання закорінена в тому, що Бог подарував Вам життя, воно є Божим даром, і Ви відповідальні за нього. Це також означає, що Ви покликані піклуватися про те, щоб не змарнувати його, не занапастити, не ускладнювати його. І не тільки у фізичній сфері, а й сферах емоційній, розумовій, духовній. Фундаментальним покликанням людини є її щастя, яке вкорінене в гармонійних і правильних відносинах з Богом, з іншими людьми, з навколишнім світом, і також з собою самим. Що стосується наших відносин з іншими людьми. то такі відносини мають сприяти добру кожного з учасників цих відносин - і Вас також. Нерозумно і неправильно впускати у свій внутрішній світ будь-кого, навіть якщо комусь цього хочеться. Так, ми покликані добре ставитися до кожної особи, яку зустрічаємо на шляху свого життя. Але це аж ніяк не означає, що маємо будувати дружні відносини з усіма. Наприклад, допомогти тому, хто потребує допомоги - це наш християнський обов'язок, адже в кожному ближньому маємо бачити присутнього нашого Господа. Але і в Ісуса були різні відносини з різними людьми. З ким дружити, кого впускати у "свою душу" - це Ваш вибір, який має бути зроблений виважено і добровільно. І якщо Ви бачите, що близькі відносини з якоюсь особою не ведуть до взаємного збагачення, розвитку і добра - не мусите дружити з такою особою. Просто любіть її в такий спосіб, в який це можливо і прийнятно для Вас (див. вище). Звісно, в який спосіб Ви припиняєте відносини чи "ігноруєте" когось - це інше питання. Якщо є потреба в цьому, то варто це робити, намагаючись не зранити людини, а краще дати зрозуміти, що Ви поважаєте її як особу, любите по-християнськи, але не бачите можливості бути в близьких відносинах. Якщо дотримуватися цих принципів - то немає гріха в цьому.

 • Ольга

  Прохання про молитву

  Христос Народився! Сорокоусти за здоровя, чи дійсно це є помічно молитва .Щоце таке? Бо знаю що сорокоусти є тільки за померлих .Поясніть мені будь ласка,.

  Славімо його! В УГКЦ відправляються богослужіння, які називають "сорокаусти", і це є заупокійні богослужіння (Парастас), які звершуються в часі Великого Посту.

 • Марина

  Грішні думки

  Христос Рождається! Коли я ще була незаміжня мені циганка казала , що я буду мати чоловіка Сергія і двох різнополих дітей. В цьому гріху я вже давно покаялася і більше ні за яких умов небуду його повторяти. Але на думці постійно крутиться за дітей, так як я вийшла заміж і родила двох дівчат, то приходять думки що щось недай Боже може статися з однією з них і я нарожу хлопчика, бо циганка казала "різнополих"(( я стараюсь відганяти ці думки, і молюся за своїх дівчат щодня хай Бог прийме . Скажіть будь ласка чи потрібно мені ще сповідати цей гріх чи як мені бути..я вірю, що буде все добре але інколи приходять думки інші. Дякую.

  Славімо його! Те, що Ви переживаєте, є яскравим прикладом того, який вплив на нас мають такі звертання до сил, які не є від Бога. Вони, навідміну від Божого слова, яке завжди дарує свободу, радість і силу, полонять наше серце і думки, залишаючи, як і кожен гріх, рану (часто глибоку) всередині нас. Раджу Вам прочитати коротеньку статтю на тему гріхів, які мучать нас, за посиланням: https://dyvensvit.org/top/1019742/?fbclid=IwAR0LSropa53VEUIww0Bn49EFhsabeq-6z9baf8ajfXC7yjthN69DYiQquX8 А також пригадати Вам слова зі Святого Писання: "коли б нас обвинувачувало серце: Бог більший, ніж наше серце, і він усе знає" (1 Йо 3,20).

 • хелена

  Позашлюбні стосунки

  Стала хресною матірю позашлюбної дитини. Батько дитини офіційно одружений, але з офіційною дружиною не проживає, а з матірю позашлюбної дитини. Розумію, що не суди і не будеш судимий, але мене чомусь тяготить така ситуація, говорити про цю ситуацію з мамою дитини важко, не хоче визнавати себе винною і не вважає, для неї важливе лиш матеріальне забезпечення дитини. Як мені діяти у ролі хресної? Я взяла на себе гріх хрестивши позашлюбну дитину?

  Христос рождається! Ставши хресною матір'ю дитини, народженої не в шлюбі, Ви не зробили жодного гріха. Бо для Бога всі ми маємо однакову гідність і вартість - Христос помер за кожну людину, і ніхто з нас не без гріха. До того ж, дитина не винна в тому, як живуть її батьки. Тому нема потреби мучити себе цим. Краще радійте, що Господь дарував Вам таку велику і радісну гідність брати безпосередню участь в духовному житті іншої людини. Що Вам робити в цій ситуації? Відповідь проста: виконуйте свої обов'язки хресної матері. Дбайте про те, щоб ця дитина виростала добрим християнином. Насамперед будьте Ви для неї прикладом доброго/справжнього християнина. Будьте для неї підтримкою, любіть її глибокою християнською любов'ю. Більше інформації про хресне батьківство можете прочитати в статті за посиланням: https://kyrios.org.ua/literature/articles/40313-khresni-batky-ikhnia-rol-u-zhytti-dytyny.html

 • Інна

  Життя після смерті

  Христос сярождає! Мене мучить кожного дня думка про те, що зі мною буде після смерті, думаю що потраплю в пекло через те, що я дуже лінива. Допоможіть мені будь ласка порадою,

  Славімо його! Хочу дати Вам дуже просту пораду: працюйте над тим, щоб не бути лінивою!

 • Ніна

  Сповідь

  Коли на протязі цього тижня можна прийти до вас на сповідь?

  Можливість посповідатися в нашому храмі є щодня під час Святих Літургій зранку і ввечері. При потребі можна також в будь-який час, звернувшись до сестри-монахині в храмі.

 • Іванна

  Освячення авто

  Христос народився! Придбали авто, вирішили освятити, бо ми не перші власники та і поломки останнім часом. Вже домовились зі священиком про освячення, коли він вийшов до нас, то виявили, що закрили машину і ключі залишилися в салоні. Священик здійснив обряд з закритими дверима. Тепер я себе мучу чи все пройшло так, як має бути чи все-таки ще раз звернутися про освячення... Ключі чоловік вже не перший раз закриває в салоні, тому цим не переймаюсь.

  Славімо його! Не забуваймо про те, що священик священнодіє не від себе самого, а силою і благодаттю Святого Духа. Божа благодать не є "обмежена" такими речами, як закриті двері чи іншим, що обмежує нас. Тому через служіння священика Господь дарував своє благословення, і зачинені двері не є для нього перешкодою. А отже ще раз благословляти авто немає потреби. Краще старатися користуватися цим автомобілем гідно Божої благодаті.

 • Людмила

  речі померлих

  Христор рождається, прошу повідомити, чи можна користуватись диваном, на якому померла старенька людина, сидячи на розстеленому на дивані матраці?

  Славімо Його! Звісно, можна. Диван - це просто диван...

 • Марія

  Хрещення

  Христос Народився!Прошу вашої поради,щодо хрещення дочки.Чи можна брати за куму племінницю чоловіка,яка є його похресницею.дівчині 15 років,не заміжня.А дитині приходиться двоюрідною сестрою.Дякую.

  Славімо його! Згідно Партикулярного права нашої Церкви, хресними батьками можуть бути особи, яким виповнилося 16 років. Це щодо віку. Детальнішу інформацію про вимоги до хресних батьків та про їхню роль можете прочитати в статті за наступним посиланням: http://mbnpternopil.org.ua/статті/item/487-роль-хресних-батьків.html

 • Олександра

  Різне

  С.І.Х! Чи можна йти до причастя після мастурбації, до якої катигорії гріхів це відноситься, що означає слово рай пекло чистилище, та що відбувається з людиною коли вона відходить в інший світ

  Слава навіки! Пропоную в якості відповіді поглянути на параграфи Катехизму Католицької Церкви, які виражають церковне вчення на теми, які Вас цікавлять. ПРО МАСТУРБАЦІЮ: 2351 Розбещеність є невпорядкованою пожадливістю або непоміркованим задоволенням еротичної насолоди. Сексуальне задоволення є морально невпорядкованим, якщо його шукають заради себе самого, відокремлено від мети продовження роду і спільності. 2352 Під мастурбацією слід розуміти добровільне збудження статевих органів, щоб отримати еротичне задоволення. «Учительське Служіння Церкви, постійна традиція і моральна свідомість християн завжди стверджували без вагань, що мастурбація є актом, внутрішньо і серйозно невпорядкованим». «Якою б не була причина, добровільне використання статевої можливості поза нормальними подружніми стосунками суттєво суперечить їх призначенню». Тут пошук сексуальної насолоди здійснюється поза «статевим стосунком, який вимагається моральним законом, що реалізує в контексті справжньої любові повний сенс взаємного віддання себе і продовження людського роду» (Конгрегація віровчення, Декл. «Persona humana»,9.). 1385 […] Св. Павло закликає до іспиту сумління: «Тому, хто буде їсти хліб або пити чашу Господню недостойно, буде винний за Тіло і Кров Господню. Хай, отже, кожний випробує себе самого і тоді їсть цей хліб і п'є цю чашу. Бо той, хто їсть і п'є, не розрізняючи Господнього Тіла, суд собі їсть і п'є» (1 Кор. 11, 27-29). Той, хто свідомий тяжкого гріха, повинен приступити до таїнства Примирення перед тим, як причащатися. ПРО НЕБО: 1023 Ті, що вмирають у благодаті і приязні Божій і які є цілковито очищені, живуть вічно з Христом. Вони назавжди уподібнені до Бога, бо вони Його бачать «як Він є» (1 Iв. 3,2), обличчям в обличчя (1 Кор. 13, 12; Од. 22, 4.): «Нашою апостольською владою ми визначаємо, що відповідно до загального Божого розпорядження, від часу Вознесіння Господа і Спаса Ісуса Христа на небо, душі всіх святих (...) та всіх інших вірних, які померли, отримавши святе Хрещення Христове, і яким перед смертю не було чого очищати, (...) – або якщо в них було чи буде щось до очищення, то коли після своєї смерті вони завершать це очищення – (...) навіть перед воскресінням їх тіл і перед Загальним Судом, (ці душі) були, є і будуть у небі, у Небесному Царстві і Небесному Раю з Христом, прийняті до товариства святих ангелів. Після терпіння і смерті Господа Ісуса Христа вони бачили і продовжують бачити Боже єство інтуїтивним баченням і навіть обличчям в обличчя, без посередництва будь-якого створіння». 1024 Це досконале життя з Пресвятою Трійцею, ця спільність життя і любові з Нею, з Дівою Марією, з ангелами і всіма святими називається «небом». Небо є останньою метою і сповненням найглибших бажань людини, станом найвищого й остаточного блаженства. ПРО ПЕКЛО: 1033 Ми не можемо бути з'єднаними з Богом, не вибравши добровільно любов до Нього. Але ми не можемо полюбити Бога, якщо важко грішимо проти Нього, проти нашого ближнього і проти самих себе: «Хто не любить, той у смерті проживає. Кожен, хто ненавидить брата свого, - душогубець, а ви знаєте, що ніякий душогубець не має в собі життя вічного, що в ньому перебувало б» (1 Iв. 3,14.15). Господь остерігає нас, що будемо від Нього відлучені, якщо занедбаємо тяжкі потреби вбогих і малих, які є Його братами (Пор. Мт. 25, 31-46.). Вмерти у смертельному гріху, без каяття і не приймаючи милосердної любові Бога, означає бути відлученим від Нього назавжди за нашим добровільним вибором. Цей стан остаточного самовідлучення від спільності з Богом і блаженними визначається словом «пекло». 1035 Вчення Церкви стверджує існування пекла та його вічність. Душі тих, хто вмирає у стані смертельного гріха, негайно після смерті йдуть у пекло, де вони терплять пекельні муки, «вічний вогонь» […]. Головна пекельна мука полягає у вічному відлученні від Бога, бо лише в Ньому людина може мати життя і щастя, для яких вона була створена і яких вона прагне. ПРО ЧИСТИЛИЩЕ: 1030 Ті, що вмирають у ласці й приязні Божій, але ще недосконало очищені, хоча мають запевнення про своє вічне спасіння, після смерті переходять очищення, щоб здобути святість, необхідну для входження до небесної радості. 1031 Це остаточне очищення вибраних Церква називає Чистилищем, яке цілковито відрізняється від кари проклятих. […] Церковна Традиція, покликаючись на деякі тексти Св. Письма (Наприклад: 1 Кор. 3, 15; 1 Пт. 1, 7.), говорить про вогонь очищення: «Що стосується невеликих провин, то треба вірити, що перед судом існує вогонь очищення, бо так твердить Той, Хто є Правдою: коли хтось говорить хулу на Духа Святого, то це йому не буде прощено ні в цьому житті, ні в майбутньому (Мт. 12,31-32). З цього твердження ми можемо зрозуміти, що деякі провини можуть бути прощені в цьому житті, а деякі з них - у майбутньому» (Св. Григорій Великий, Діалоги, 4,41, 3.).

 • Вікторія

  Що несуть на могилу до дитини ?

  Слава Ісусу Христу! Мої друзі два місяці назад втратили п'ятирічного сина. Ми не були присутні на похоронах і поряд під час цього горя, бо знаходимося далеко за кордоном. Зараз їдемо на Батьківщину , і хочемо сходити на могилку до маленького Янголятка. Скажіть, буль ласка, що прийнято нести на могилу до таких малих дітей? Яку Ікону можна подарувати батькам, щоб вони зверталися до неї зі своєю молитвою задля заспокоєння душі? Щиро дякую за відповідь!

  Слава навіки! Похід на могилу - це не якийсь магічний обряд, і тому "прийнято" чи "неприйнято" - це не стосується суті християнської поведінки в таких обставинах. Радше можуть бути якісь культурні особливості. Найкраще, з чим можна провідати могилу дитини, як на мене, - це подяка Богові за дар її життя, навіть такого короткого; пам'ять про те, що в Бозі всі ми живі і далі пов'язані між собою любов'ю... Квіти, наприклад, є гарним виявом нашої любові і важливості цієї людини для нас. А якщо хочете подарувати батькам ікону - то не є суттєвим, яку. Важливо - щоб щиро і з християнською мотивацією: як знак Божої близькості, любові і турботи. Як на мене особисто, то ікона Матері Божої Неустанної Помочі - це дуже гарний і промовистий знак. Але обирати Вам...

 • Вероніка

  Погані думки

  Слава Ісусу Христу! Мене мучать погані думки про Бога. Вони дуже погані.. Почала себе накручувати, що Бог поганий, насправді не хочу таке думати( Допоможіть будь ласка. До сповіді не можу зараз піти, бо захворіла.

  Слава навіки! По-перше, думки - це думки, і не більше, поки ми не погоджуємося з ними і не приймаємо їх (не живемо згідно цих думок). Сама думка, яка прийшла "в голову" - це не гріх, навіть якщо вони приходять часто і є настирливими. Те, що Ви не хочете такого думати - свідчить про те, що це не "Ваші" думки і Ви не відповідальні за них. Багато людей мають з таким справу. Просто думайте не про ці думки, а про щось інше. По-друге, часом варто запитати себе: чи я не провокую таких думок. Тобто чим я заповнюю свій час. Бо якщо людина читає чи переглядає інформацію, в якій присутні такі думки/образи/емоції, то логічно, що потім це відображатиметься в думках. Якщо людина думає/переживає про людей, які завдали їй болю, поводилися з нею погано, не бажаючи простити і просити в Бога зцілення серця - то це також може відображатися в її думках про Бога. Тому іноді варто проаналізувати своє життя, чи нема в ньому асом чогось такого, що може провокувати ці думки. І, відповідно, змінювати це.

 • Альона

  Свічки за упокій

  Слава Ісусу Хресту!.Скажіть будь ласка, що нам робити? Дружина мого дядька через спадщину, поставила в церкві свічки за упокій на наші родини: мою,мого брата,моїх батьків ,тітки та на сімї її дітей.Порадьте будь ласка що робити. Дякую!

  Слава навіки! Дозвольте відповісти в такий спосіб: Христос казав благословляти тих, хто нас проклинає і молитися за тих, хто нам робить кривду... (пор. Лк 6,28) А якщо більш обширно: "поставити свічки за упокій" тих, хто живе зі злобою (бажанням зла) - це такий собі магічний підхід до ситуації, намагання в надприродний спосіб вплинути на життя людини. Це свого роду прокляття. Тому слід підходити до ситуації, виходячи з християнського погляду до таких речей: 1. Бог не виконує прохань, які спрямовані на зло. Тому хоч всю церкву обстав свічками - Бог на це не "купиться". 2. Християнин в стані освячуючої благодаті (людина, яка не живе в стані важкого гріха) не має жодних підстав боятися будь-яких проклять, ворожінь тощо. Божа благодать сильніша за будь-які злі сили і дії. Божа благодать береже нас. І зло, яке намагаються вчинити нам, шкодить лише тим, хто це зло на нас спрямовує. 3. Ми не боїмося жодних сил зла, якщо самі не впускаємо їх у своє життя, не даємо їм влади. Тому питання радше в тому, яке відношення Ви маєте до цієї спадщини: чи на Вашому сумлінні немає провини через неправедну поведінку з цією спадщиною. Якщо ні - зберігайте спокій: нема чого боятися і бентежитися. Бо часом саме страх є причиною людських страждань...

 • Зоряна

  Псалом

  Слава Ісусу Христу. 1.Я дуже люблю молити псалми , але якось натрапила в інтернеті , що потрібно благословення священника , неможна без благословення молити. А я вже молюсь так більше року. Чи не є це заборонено церквою, і чи всі псалми можна читати 2. Чи можна випадково натрапити на заборонені церквою молитви у молитвеннику, і як зрозуміти які заборонені а які можна молитись дома. Бо я молюсь , а тепер прочитала що не всі молитви можна молитись самому. Дякую

  Слава навіки! 1. Немає жодних церковних заборон на молитву Псалмами. Навпаки, Церква заохочує до цього. Адже молитва Псалмами є чудовим вчителем молитви, адже вони є вираженням і переданням глибокого досвіду живої віри і молитви Божого народу. Щодо практики отримувати благословення від священика на молитву псалмами, то, здається мені, що це більше пов'язано з практикою духовного проводу. В такому ключі отримати благословення - це вираження того, що духовний провідник переконаний в тому, що людина здатна молитися псалмами без шкоди власній душі, що може бути спричинено відхиленнями від здорової духовності. Однак, на практиці в нашій Церкві отримання такого благословення на молитву не є обов'язковим. Тому можете спокійно молитися і вчитися з псалмів плекати живе і здорове спілкування з Богом. 2. Просто вибирайте для себе ті молитовники, які видані під з благословення/дозволу належної церковної влади. А щодо "заборонених" молитов, то знаю тільки один їх вид - це екзорцизми (вигнання злих духів), які може звершувати лише єпископ чи священик, маючи виразний дозвіл на це від свого єпископа.

 • Анна

  Гадання і вгадування

  Слава Ісусу Христу! Скажіть, гадати і вгадувати це різне чи одне й теж? Наприклад, якщо вгадувати за допомогою лічилки відповідь в тесті, це те саме, що й ворожіння, чи щось інше? Наперед дякую за відповідь.

  Гадання і вгадування в буквальному сенсі не є тим самим. Але часто таке вгадування може бути формою гадання. "Гадати" походить від слова "думати": йдеться про бажання отримати "думку" надприродних сил про певні явища, події, майбутнє, шлях до успіху тощо. Думку Бога ми не маємо потреби шукати через різні практики, ритуали тощо. Думку Бога, його слово ми відкриваємо в Святому Письмі і Переданні Церкви, які є джерелами Божого об'явлення. Але таке вгадування може бути й іншою формою порушенням першої Божої Заповіді. Запитайте себе: а на що Ви покладаєте свою надію, намагаючись "вгадати" правильну відповідь за допомогою лічилки (чи інших подібних методів)? Яким силам довіряєте, від яких сил очікуєте допомоги? Бог закликає нас до відповідального життя, а не легковажності. Бог не робить за нас того, що ми маємо робити, що є нашим завданням, нашим обов'язком...

 • Юрій

  церква

  Чи може дяк не диякон носити підрясник

  В літургійній традиції нашої Церкви підрясник є нижнім одягом духовенства, вівтарників і піддияконів. В певних випадках, з благословення архиєрея, його можуть носити і інші особи, які здійснюють служіння в храмі. Є цікава і досить обширна стаття на тему священного одягу за посиланням: http://liturhika.blogspot.com/2013/05/blog-post_14.html

 • Світлана

  Чи я винна у смерті брата ?

  Доброго вечора , рік тому у Польщі загинув мій брат у аварії , перед тим як він помер у мене були жахливі думки ніби він у морзі , гіби він мертвий , я ніяк не могла заспокоїтись пішла у храм поставити свічку за щасливе повернення додому але під час ставлення свічки думки мене не покидали я запитала у бабусі яка була у церкві де поставити свічку за здоровя а де за упокій (я ще ставила за упокій своєї бабусі ) вона відповіла там де розіп'яття христа каже там за здоровя ставлять і там же ж за упокій , я поставила і подумки подумала нехай він приїде через тиждень і все буде добре ........ у неділю подзвонили та сказали що він загинув у аварії , що його на великій швидкості збила машина .... через тиждень його привезли з польщі мертвого .... мені недає спокою відчуття що це я могла своєю безглуздістю поставивши свічку там де розпяття христа і тим самим нарікла його на смерть ..?

  Слава Ісусу Христу! "Поставити свічку" - це не якийсь магічний обряд, завданням якого є сповнити бажання людини. І тим більше - те, як і де людина її ставить. Світло свічки в християнстві є символом світла, яке приніс у світ Христос і яким освітив темряву, посіяну гріхом. І коли ми запалюємо у храмі свічку, то насамперед це потрібно самим нам, щоб в молитві перед Богом ми були у свідомості того, що Христос є нашим світлом і він веде нас до Отця, який приймає нс як своїх дітей, даючи нам все добре і потрібне. В житті не все складається так, як нам хочеться. Це факт. І те, що сталося з Вашим братом (і я Вам співчуваю), не залежить від того, як і де Ви поставили свічку "за нього". Бо молитва і віра - це не комп'терна програма, яка "дає збої", коли неправильно вводиш завдання. Тому не потрібно мучити себе, бо Ви не винні у смерті брата, бо поставили свічку так, як поставили. Довірте себе, свого брата і своє житті в руки доброго і милосердного Бога, який завжди намагається вести нас до кращого...

 • Марія

  Клятва

  Слава Богу! В мене до вас ось яке запитання. Я вже маю 1 дитину, минулого року завагітніла 2 ю, та втратила її , точно знаю що в цьому винна я. Була в церкві посповідалася,покаялася! Та всеодно непокилало почуття розпачу, жалю за втрачену дитину. І одного разу плачучи я лежала на підлозі і зверталася до Бога, що якщо він мені пошле дитинку знову, то я буду народжувати стільки, скільки Бог посилатиме( я від цих слів не відмовляюся). Та мені здається що я ще й клялася що якщо завагітнію, то буду народжувати 3 тю дитину точно. А тепер не знаю як бути, бо розумію що клястись не можна і розумію що на все воля Божа! Що не можна обіцяти чи клястись в тому, що посилає Бог! Як мені спокутувати цей гріх клятви?

  Слава навіки! Якщо я правильно розумію, то Ваша "проблема" полягає в тому, що Ви мучитеся через те, що поклялися (факт клятви). По-перше, зміст Вашої клятви полягає в тому, що Ви обіцяли народжувати всіх дітей, яких Бог Вам "пошле". Розумійте, будь ласка, що Ви не обіцяли нічого незвичайного, бо це й так "нормально" - народжувати всіх дітей. Бо по-іншому і бути не може: не народжувати зачатих дітей - це не тільки проти Заповідей, Божої волі, але й проти суті людини і її покликання. По-друге, якщо людина усвідомлює вчинений гріх і кається в ньому - для цього є Таїнство Сповіді, в якому людина примирюється з Богом і Церквою, в якому отримує прощення і розрішення від вчинених нею гріхів. Скористайтеся" цим!

 • Читач

  Алкоголь

  Мій чоловік дуже сильно випивав.І 3,5 місяці назад пішов до священика і погодився ,Що рік не буде вживати алкоголь .Руку клав на священну книгу.Витримав лише 3місяці і знову випиває.Що може бути йому і що робити далі і якої кари від Бога чекати?

  Я думаю, найважливіше тут те, що Ваш чоловік 3,5 місяці "витримав". Це вже значне досягнення, в якому можна бачити знак того, що в Бога нема нічого неможливого і він прагне допомагати в цій ситуації. Чи чекати Божої кари - не варто. Що варто - це довіряти Богові, який любить і завжди прощає і дає новий шанс, якщо людина щиро прагне змінювати себе і своє життя, йти вперед правильною дорогою. Бог напевно тішиться тими 3,5 місяця, це для нього найважливіше. І продовжує вірити у Вашого чоловіка, як і в кожну людину. Що робити? Очевидно, це Ви в колі сім'ї і т. д. маєте вирішити (насамперед Ваш чоловік). Думаю, насамперед маєте підтримати свого чоловіка і мотивувати його працювати у співпраці з Богом над своїм життям.

 • Антон

  Хрещення

  Доброго вечора Отче, будь ласка: допоможіть розібратися. Цієї неділі я був присутній на хрещенні свого похресника, нас було дві пари. Церква греко католицька, все так швидко пройшо що я навіть не тримав свого похресника на руках, або не компитентність священики чи моєї куми я так і не зрозумів, хоча вони всі троє тримали. Тепер я почуваюся постороннюю людиною для свого похресника.

  Хочу, щоб Ви розуміли: те, яке значення Ви матимете для свого похресника, залежить не від того, які функції Ви виконували в обряді Хрещення, а те, чи Ви справді будете виконувати роль хресного батька в його житті. Тобто чи будете Ви дбати про його духовне зростання і виховання у вірі. Це має значення. Роль хресних батьків в обряді - це відречення від злого і з'єднання з Христом в імені охрещуваного. Так Ви берете відповідальність за нього і входите в "статус" хресного батька. А тримати на руках чи ні - не суттєво. Тому все ще у Ваших руках!

 • Марія

  Молитва

  Слава Ісусу Христу! Наш колектив наразі переживає нелегкі часи - можливе скорочення кадрів. Наша співробітниця розповіла про це священикові. Він порадив їй молитися до Ангела охоронця тієї людини, від якої все залежить (тобто нашого керівника). Як правильно це робити? Дякую за відповідь!

  Слава навіки! "Правильно" - це щиро і з вірою, з довір'ям до Бога і його волі. А спосіб молитви - це Ваш вибір. Найкраще - просто своїми словами просити про допомогу і довірити в молитві тих, за кого молитеся.

 • Гість

  Святе Причастя

  Слава Ісусу Христу! Поясніть будь ласка, наступне: 1. Євхаристійний піст -це година перед самим Причастям чи година перед початком тієї Служби Божою на якій причащаєшся? 2. Чи можна причащатися кілька разів на день? Наприклад двічі-на ранковій та вечірній Літургіях. Дякую.

  Слава навіки! 1. Євхаристійний піст - це принаймні 1 година ПЕРЕД ЛІТУРГІЄЮ, на якій будете причащатися. 2. Причащаємося лише один раз на день, навіть якщо є присутніми на кількох Літургіях. Нема потреби "повторювати" Причастя.

 • Людмила

  Екстрасенси

  Слава Господу Богу ! Дорогі , рятуйте , моя подруга в скрутний( насправді скруиний) період свойго життя звернулася до екстрасенсів , чи тих хто знає , назва не має значення це жіночка , яка бачить , та жіночка ходить в церкву , що там робить не знаю , але в своїх лікувалтних чи інших процедурах своїми словами каже що покладається на Госода Бога. Мою подругу прийняла і сказала що в неї такі величезні проблеми , що вона не може її побачити і відправила в церкву на сповідь , і після сповіді вернутися до неї. По поверненню , вона розповіла всі негаразди подруги і сказала як рятуватися, а саме , читати псалми , у вказані дні перед правильно поставленими (спецальні церковні , Єрусалимські) свічками, в каже їй не бійся ти ж на Господа надієся! я вже сльозно просила її не ходити туди, але вона думає що це не страшне щось можливо... чи бувають такі люди від БОГА , може я даремно панкую??? бо я не знаю що робити , як ще відмовляти подругу... Моя подругаа віруюча людина , ходить в церкву , робить пожертви...це щоб зрозууміло було що вроді і не зневірлива людина.

  Тут важливим фактором є те, до якої конфесії вона належить. Спеціальні дні – це магія. Правильно поставлені свічки – це магія. Віруюча людина повинна вірити у Божу силу, а не у силу свічки. Сповідь це і є джерело зцілення, але вона має випливати з потреби внутрішнього очищення-зцілення, а не з поради жінки-екстрасенса. Якщо мучить зубний біль, то потрібно іти до стоматолога. Якщо болить душа, тоді Псалми є одні з дієвих Біблійних ліків. Ісус і сьогодні до нас промовляє: «Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас. 29. Візьміть ярмо моє на себе й навчіться від мене, бо я лагідний і сумирний серцем, тож знайдете полегшу душам вашим. 30 Ярмо бо моє любе (з грецької мови любе «χρηστος» — зручне, добре, корисне) й тягар мій легкий».

 • Читач

  Лікування і побожні практики

  Слава Ісусу Христу! Скажіть чи можна в разі якоїсь хвороби не звертатися до лікарів, офіційної медицини, не лікуватися, а покладатися виключно на посилену молитву та побожні практики (прощі, поїздки до чудотворних ікон, мощей, відвідування екзорцистів, монахів-цілителів, старців і т.п.)?

  Слава навіки! Поступати в такий спосіб (не звертатися до медицини) означає "диктувати" свої умови Богові, як він має мені допомогти. Але Богом маніпулювати не вийде. Медицина - це також Божий дар для людини, і не варто ним нехтувати. Найкраще - це поєднання молитви і медичного лікування. Бо це є співпраця з Богом, це є мудрісь. А в який спосіб Господь допоможе - це залишити йому.

 • Анонімно

  Дошлюбна чистота

  Слава Ісусу Христу! Давно мучить питання якому відповіді неможу знайти.... Знаю що дошлюбна чистота є важлива як для хлопців так і для дівчат, часто чую такі слова, що відсутність інтиму шкодить здоров'ю, про таке і багато пишуть, нажаль немає тої єдиної поки щоб, одружитись і жити повноцінно, але і стртмуватись дуже складно, більшість вважає що це нормально мати ці стосунки, коли організм вимагає, щоб собі не шкодити стриманням, але це вже гріх. Направду незнаю як далі бути, мені 23, інтимних стосунків немав, у пошуках єдиної незайманої, хоча їх так мало зараз нажаль, супроводжується це Депресією, поганими думками.. Як далі бути....? Дякую за відповідь

  У книзі Приповідок читаємо: «5 Звірся на Господа всім твоїм серцем, не покладайсь на власний розум. 6 У всіх твоїх путях думай про нього і він твої стежки вирівняє. 7 Не гадай собі, що ти мудрий, бійся Господа і від зла ухиляйся, 8 і це буде здоров'ям для твого тіла. … (Прип. 3:5-8).

 • Наталія

  Обіцянки Богові

  Чи є гріхом пообіцяти Богові і не виконати? Чи залежить життя другої людини від нашої обіцянки?

  Обіцянка завжди має бути пов’язана з нашими можливостями. Наприклад, якщо Ви обіцяли кожної неділі ходити до церкви, і не виконуєте (маючи достатньо часу), це є гріхом. Якщо хтось прикутий до ліжка, і немає нікого, хто б допомагав, а Ви обіцяли допомогу і занедбуєте це служіння, – тоді це є гріхом проти заповіді «Люби ближнього свого».

 • иоанна

  Сім*я

  Доброго дня. Хочу розказати вам свою історію,так як не знаю як жити далі... Ми одружені з чоловіком 6 років(повінчані),маєм донечку 5 років. З чоловіком як чужі люди,він не спілкується зі мною,практично не говорить зі мною, він лиш забороняє мені все. Не дозволяє ходити до Храму Божого,сміється коли читаю Біблію. Не дозволяє піти працювати(сидю дома),коштів не дає. Зараз захворіла,треба до лікарні(по жіночому),грошей на лікаря,і на ліки не дає. Обмежує в усьому...В спілкуванні з батьками,з рідними,ставив прослушку на телефон, свячески принижує,обзиває,обвиняє в усьому.,може вигонити з дому(каже,що це його дім,я тут ніхто) Дитина каже,що боїться тата,не залишається з ним на одинці. Душа кричить від болі,думаю,що краще розлучитися,так як нема більше сил боротися за нашу сім*ю.Я просто не знаю як бути...Це продовжується 6 років...На нервовій почві стало погано з серцем,інколи нема сил піднятися з ліжка.Завжди напружена обстановка в сім*ї,я розумію,що живу в моральному насильстві... Допоможіть.

  Доброго дня! У даному випадку краще особисто прийти на розмову до отця. На протязі дня у церкві завжди є отець, який зможе поговорити з вами.

 • Семен

  Молитва на Вервиці

  Слава Ісусу Христу! Всечесний Отче, я отримую велику насолоду від молитви на Вервиці. Переважно щодня молюся п'ять Вервиць із Старозавітніми, Радісними, Світлими, Страсними і Славними розваженнями. Якщо складаються обставини, що я молюся тільки одну Вервицю на день, мені вже стає кепсько. А запитання в мене таке - чи можна до початкових молитов на Вервиці додати такі щодення молитви: Молитвами Святих отців наших, Трисвяте, Пресвіта Тройце помилуй нас.., Отче Наш..., Прийдіте поклонімся, 50 псалом, Всі небесні сили..., Святі Славні, Всехвальні..., Уповання нам Отець і Митареву молитву? А розваження молитися між покаянною молитвою і Богородице Діво...?

  Слава навіки! Це дуже добре, що Ви шукаєте способи власної молитви, бо молитва - це Ваше особисте спілкування з Богом. Якщо для Вас підходить і є добрим такий спосіб молитви на Вервиці, про який запитуєте - то будь ласка!

 • Катерина

  Священик Сповідь

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, являється гріхом, що соромишся сповідатися одному священику і йдеш до іншого, в інший храм?? Це погано?

  Загалом це не є гріхом. Це - Ваше право. Було б погано, якби Ви, соромлячись свого священика, взагалі не сповідалися. Адже й до лікаря ми не йдемо будь-якого, а до того, кому довіряємо і з ким можемо співпрацювати.

 • Гість

  На Сповіді

  Слава Богу! Вибачте за неймовірно важке жахливе питання, підкажіть, якщо на Сповіді сказав "зв'язки з чоловіками, порочне життя" це зрозуміло що за гріх?(гріх блуду). приховувати абсолютно нічого не збиралась, просто на той момент вважала що все добре зрозуміло, а тепер сумніваюсь.. треба пересповідатись й назвати саме те слово? Чи вже не потрібно? Дуже дякую за вашу відповідь!!!!

  Слава навіки! Думаю, можете бути спокійні. Як на мене, це цілком зрозуміло, про що мова. Якби священик не зрозумів, він попросив би Вас уточнити.

 • Катя

  Хреститися

  Слава Ісусу!! Скажіть , будь ласка, а якщо не хреститися перед їжею , коли ти не сам- це гріх? Виходитьж , це цурання Бога нашого..((? Але важко так, це не прийнято серед людей..на аль , важко, всім буде дивно. Як бути? Дуже дікую заздалегідь за вашу пораду!! Всього вам хорошого!

  Слава навіки! Думаю, тут важливо, щоб Ви самі призналися собі чесно і визначили, чи йдеться про "цурання Бога". Бо важливість має не так сам знак хреста, який ми робимо чи не робимо, але те, з яким серцем, наміром, робимо його. Молитва перед споживанням їжі чи після - це не для людей, це для Ваших відносин з Богом. І якщо йдеться про інших людей - тут важливо, що це за люди і яке Ваше відношення до них. Якщо це Ваша сім'я і Ви маєте давати їм приклад - однозначно, це варто і потрібно робити з християнського погляду. Якщо Ви є в оточенні людей, серед яких вчинений акт віри викличе глузування з Бога і віри в нього - то, може, краще просто помолитися в серці і "не кидати святого псам" (вибачте за вжитий тут вислів з Євангелія). Якщо людина показово молиться, щоб звернути увагу на себе і свою побожність (марнославство) - це також неправильно і не потрібно.

 • Олена

  Гріхи

  Слава Богу!!Вибачте за таке жахливе питання!!підкажіть, якщо сповідувався за гріх блуду...то окремо за рукоблудля не потрібно?.. Я тоді вважала, що це все разом , й мала на увазі і каялась за все. (Дякую)

  Слава Навіки! Гріх блуду може проявлятися двояко: 1. Дошлюбні інтимні стосунки 2. Залежність від порнографії і онанізму Звісно, що потрібно сповідатися як з першого, так із другого.

 • анонім

  Причастя/стосунки

  Доброго вам дня!можете , будь ласка, підсказати, якщо мав стосунки з другою половинкою(поцілунки..й таке інше.але без головного шлюбного акту), без шлюбу.потім дізнався,що і це є гріх- посповідпався. Ті рази, ті Сповіді, живучи в тому гріху- і в невідомстві - причащався. (Тоді не знав)Виходить- то не можна було. Чи треба за це не гідне Причастя говорити?окремо сповідатися? Чи як? Буду вельми вдячний за відповідь вам! Всього найкращого!Божої благодаті!

  Вам також. Самі поцілунки як такі не являються гріхом, однак про які по-цілунки йде мова про пристрасні чи дружні, одне є незрозуміле, що ви маєте на увазі під словом «і таке інше». Однак, якщо поцілунки були пристрасні і спону-кали до гріховних думок чи бажань, звісно потрібно з цього сповідатися.

 • Максим

  Причастя

  Слава Богу! Підкажіть, якщо після Причастя жував жуйку й забрав з рота, не виплюнув, це гріх? За це потрібно сповідатися?

  Слава навіки! Що мається на увазі під "після Причастя" і "не виплюнув" - не цілком зрозуміло. Тому подам загальний принцип. Якщо на той момент Ви не мали наміру вчинити гріх, не задумувалися про те - то не маєте гріха. Але на майбутнє варто деякий час після Причастя утриматися від жуйок тощо. Є така традиція (хороша), що Євхаристійного посту дотримуються не тільки годину до Літургії, але й після неї 15-20 хвилин (які добре використати на молитву подяки чи просто побути з Богом).

 • Роман

  Меджугорє

  Слава Ісусу Христу! Яка є офіційна позиція УГКЦ щодо Меджугор'я? Чи потрібно підтримувати меджугорські об'явлення (і чи буде гріхом, якщо не вірити в них)? Та чи варто туди їхати в паломницьку подорож?

  Слава навіки! На разі нема офіційної позиції Церкви щодо Меджугор'є: ні ствердження, ні спростування. Але зміст будь-яких видінь, об'явлень, послань тощо, не лише в Меджугор'є, а й будь-де, не є предметом християнської віри. Ми віримо в Бога в Пресвятій Трійці, і Божествленне об'явлення містить в собі Святе Письмо і Церковне Передання. Тому немає жодного гріха, якщо людина не "вірить" в з'яви та послання Меджугор'є чи в інших місцях такого типу.

 • Леся.

  Чоловік забрав сина бо я полюбила іншого.

  Чоловік забрав сина і не дає з ним бачитись. З чоловіком ми розведені. Син пішов за ним. Бо чоловік сказав що мама погана. Я не їм не сплю вже просто не має сили. Допоможіть підкажіть будь ласка.

  Не можу дати Вам відповіді тут, бо не знаю Вашої ситуації і т. д. Про це потрібно говорити на особистій розмові.

 • Катя

  Обжерливість

  Слава Богу! Чи можу запитати вас, якщо , наприклад, такий гріх як надмір у їжі і недотримання посту, от я зрозуміла, що чинила не добре, і що більше так не хочу і не буду, але я через це не плакала , не жаліла сильно, мені звісно було жаль , що я цим провинилась дуже перед Богом, але я це не промовляла, не просила вибачення, бо мала ще цілий список гріхів, за які молила Бога, скажіть, чи простились вони на Сповіді теж? Оскільки їх було багато, то вони були записані і священик їх читав. Мені жаль за них, я це усвідомила, але я за них окремо не молилась. Підкажіть, будь ласка! Дуже вам дякую, і спаси вас, Боже!

  Слава навіки! Якщо Ви жаліли за ті гріхи і не мало місця спеціального затаювання їх на Сповіді, то Господь, очевидно простив Вам всі гріхи, включно з цими. Якщо Ви їх не визнали на Сповіді - то найкраще наступного разу, коли будете сповідатися, сказати про них священикові і в такий спосіб довірити їх Богові.

 • Ольга

  Сповідь

  Доброго дня!Чому після Сповіді може турбувати відчуття провини? В яких випадках Сповідь недобра?

  Можуть бути різні причини того, що після Сповіді є відчуття провини. Так, це може бути наслідком недоброї Сповіді. Але може бути й інше. Наприклад, якщо Сповідь була дійсною, але людина сама собі не пробачила провини; це може бути, коли гріх спричинив глибоку емоційну рану (і тоді потрібен час, довір'я до Бога і благодать, щоб рана цілковито зцілилася); або ж коли людина не до кінця розуміє, що таке Сповідь і що в цьому Таїнстві настає цілковите примирення з Богом і Церквою, що гріх як такий перестає бути. Або ж інші причини, залежно від людини та її ситуації. Щодо недоброї Сповіді - вона є тоді, коли не виконані умови доброї Сповіді: іспит сумління, щирий жаль за гріхи, тверде рішення поправитися, визнання усіх важких гріхів на Сповіді, відшкодування вчиненого зла.

 • Ольга

  Розкаяння

  Слава Ісусу! Турбує питання каяття! Підкажіть, будь ласка, чи достатньо для нього усвідомлення своєї провини, страху, що ти так чинив , постанови точно вже уникати в майбутньому!?? Якщо повертаються думки про гріх, можливо, типу .." от ..би хотілось", але борешся з спокусами, вже відштовхуєш. Чи цього достатньо? Чи оці відчуття- це просто спокуси , чи це , що, неповне каяття..? (Дякую!!)

  Слава навіки! Якщо у формулюванні запитання під словом "страх" Ви маєте на увазі страх перед "карою" за гріх (щи щось того типу) - то так, вказаного Вами достатньо: це є каяття, яке є достатнім у Сповіді. Щодо думок, про які Ви пишете - це спокуси, пам'ять про вчинений гріх і т. д. Наявність таких думок ще абсолютно не означає, що Ваше каяття було несправжнім чи недостатнім для дійсної Сповіді.

 • Анонім

  До Сповіді

  Слава Ісусу Христу! Можете підказати, будь ласка, якщо після Сповіді пригадуєш той гріх за який посповідався, але згадуються вже інші моменти того ж самого гріха, в інший час. що не пригадав раніше і не покаявся за те.Але гріх той самий.То він простився цілком? Чи частково? І питання, як бути з малими гріхами? Всі неможливо ж, напевно, розказати.Вони відпускаються також, якщо жалкуєш?

  Якщо Ви пригадали якийсь важкий гріх, про який забули сказати на попередній Сповіді, то отримане розрішення дійсне і Ваші гріхи прощені (не буває часткового прощення - Бог прощає всі гріхи цілковито); однак його треба визнати на наступній принагідній Сповіді (не потрібно йти окремо сповідатися). Якщо йдеться про якісь згадані деталі вже визнаного факту гріха, то якщо це деталі, які не змінюють роду гріха, то не потрібно про це говорити - залиште минуле в минулому. Якщо йдеться про повсякденні гріхи - не потрібно вертатися до цього. Ми маємо обов'язок сповідатися лише з важких/смертних гріхів, бо саме вони спричиняють духовну смерть. Повсякденні гріхи не відбирають у нас освячуючої благодаті і прощаються через щире покаяння, через Причастя, через розрішення у Сповіді.

 • Ант

  Прихований гріх

  Доброго дня! Будьте ласкаві, скажіть, якщо розкрив , що ти приховав гріх, священик відпустив, але не перепитав тих гріхів, що сповідувались тоді, коли був прихований гріх, чи відпустились вони також?Щиро дякую за відповідь!!!

  Якщо людина затаїла важкий гріх на Сповіді, то така Сповідь є недійсною. Тоді на наступній Сповіді потрібно сказати про факт затаєного гріха, а також визнати всі важкі гріхи від останньої дійсної Сповіді. Хочу підкреслити, що йдеться про важкі гріхи, а не про повсякденні. Якщо Ви сказали на Сповіді, що затаїли гріх і священик уділив розрішення, не уточнюючи нічого - можуть бути різні причини: він міг подумати, що Ви розповіли про всі гріхи від останньої доброї Сповіді; він міг оцінити Вашу ситуацію як щось інше, ніж затаєння гріха (і тоді, відповідно, нема обов'язку повторювати Сповідь) чи ще щось. Якщо Ви були щирі на Сповіді і не мали наміру щось приховати, то Ваша Сповідь була дійсною, навіть якщо через забуття чи з інших причин (наприклад, не знали про необхідність визнати попередні гріхи, чи через хвилювання або відволікання на інші думки тощо) не все сказали. Просто якщо відчуваєте в сумлінні якісь важкі гріхи, які не визнавали на дійсній Сповіді - на наступній скажіть про це сповіднику. В будь-якому випадку питання сумління є завжди питаннями особистими/інтимними, тому найкраще обговорювати їх особисто зі священиком в живій розмові.

 • Олена

  Сповідь

  Слава Ісусу!! Підскажіть, будь ласка, чому після Сповіді не зовсім легко? Таке відчуття, що не до кінця попросила пробачення в Бога!! Хоча, визнаю гріх і обіцяю його не чинити більше. А мучить, що в Бога замало просила? Ще раз , можливо, посповідатись??

  По-перше, Бог прощає нам гріхи не завдяки тому, що ми просимо, а тому що він нас любить. Це ми приходимо до нього в Сповіді, бо він нам прощає. Бо Сповідь - це Таїнство Примирення: Бог перший прощає і робить крок назустріч людині, а ми відповідаємо на цей заклик відкрити перед ним наше серце і отримати зцілення і мир. Тому якщо людина щиро каїться в гріхах, постановляє поправитися і після визнання своїх гріхів отримує розрішення від священика, то відбувається це Таїнство - ми приймаємо з Божих рук прощення і примирюємося з Богом і Церквою. По-друге, не завжди після Сповіді ми відчуваємо щось всередині (якесь полегшення, радість тощо). Іноді треба просто прийняти вірою той факт, що ми примирилися з Богом, що наше серце і сумління чисті. І жити далі, тримаючись Божої руки, його слова. Це - нормальне явище. Тому якщо Ви виконали ці умови доброї сповіді, то будьте покійні і довіртеся Богові!

 • Анонім

  Проблеми в стосунках

  Слава Ісусу Христу! Отче,останнім часом в мене дуже портяться стосунки з деякими людьми. Щоразу коли я запитував чи щось трапилось, може то моя провина в чомусь,я отримував відповідь ВСЕ НОРМАЛЬНО,але якесь відчуття невідомої провини присутнє. В нас з цією людиною багато спільних друзів,але помітив,що до інших ставлення таке ж,лише до мене зіпсувалось. Ми часто бачимося,адже ходимо навіть в одну церкву,і часом там навіть "не помічає" мене. Я молився за цю людину,адже вона мені дорога. Чи траплялося щось подібне з вами,отче,і що можете мені порадити? Дякую.

  Слава навіки! Я, звичайно, не психолог і не експерт в питаннях міжособистісних стосунків. Але такі ситуації трапляються нерідко. В більшості випадків такі труднощі у відносинах допомагає вирішити щира відверта розмова. Але якщо людина не бажає говорити, то важливо, гадаю, залишити людину в спокої: не накидати себе їй. Якщо вона хоче відсторонитися - це її право, з яким треба рахуватися. Звісно, це боляче і нелегко. Але в цьому також полягає любов - вміти відпустити. Але при цьому дати зрозуміти, що Ви не відкидаєте її і завжди готові рухатися далі у відносинах з нею.

 • Олена

  Сповідь

  СЛАВА ІСУСУ! Підкажіть, будь ласка, якщо дав слова Богу , а потім пожалкував, зрозумів , що ти не в силі їх дотримати, посповідався за це, за зарікання.Чи потрібно його далі виконувати? Дуже вдячна буду за вашу відповідь.З повагою та з найкращими побажаннями!

  Якщо Ви "не в силі" виконати обіцянки, даної Богові - пам'ятайте, що Бог не очікує і не вимагає від нас неможливих речей. І сповідник може звільнити Вас від Вашої обіцянки. Тому будьте спокійні. Але важливо, щоб ми робили висновки з наших помилок і не повторювали їх. Краще не давати ніяких обіцянок, бо обіцянка - це певне зобов'язання; і тут маємо справу з Богом, до якого треба відноситися з усією повагою і шаною. Богові не потрібні наші обіцянки, але наше чисте серце і праведне життя.

 • Андрій

  Скільки Потрібно Хреститися Святих Разів До Святої Каплички

  Слава Ісусу Христу я Хотів запитати Отець скажіть будь-ласка Скільки Святих Разів Хреститися Свято Біля Святої Каплички Святої Церкви Святого Хреста

  Слава навіки! Достатньо буде і одного разу, але щиро і правильно...

 • ..А

  Сповідь

  Слава Ісусу! Шукаю відповідь на таке питанн: Якось готуючись до Сповіді, пригадала старий гріх, і подумала, що, можливо, я в ньому добре не посповідалась і було б добре зараз його теж назвати. Але подумала, що і не зможу його сказати своєму священику, і що гріх я ж сповідала, а повторно не можна. Вирішила - якщо відчую потребу в майбутньому, то посповідаю. Вирішила, що треба все добре обдумати. Моя сповідь пройшла добре, мені стало легко. А згодом згадала та відчула, що краще той гріх теж все ж таки сповідувати. Я посповідала. Та тепер мучаюсь, чи те , що я його отак відклала на потім, виходить, я приховала?? Що робити?? Підкажіть, будь ласка. Буду дуже щиро вдячна за відповідь!

  З того, як Ви сформулювали Ваше запитання, не до кінця зрозуміло, про що саме йдеться. Тому було б краще, якби Ви особисто поговорили про це зі священиком. А наразі хочу звернути увагу на деякі аспекти, які, можливо, допоможуть Вам. Затаєний (чи прихований) гріх - це коли людина свідома того, що вчинила важкий гріх і свідомо його замовчує на Сповіді. Ми зобов'язані сповідатися лише з тих важких гріхів, про які впевнені, що свідомо їх вчинили і ще не висповідалися з них. Якщо мало місце затаєння важкого гріха, то людина має сказати на сповіді про вчинений гріх, а також про те, що попередньо затаїла його. Якщо у Вашій ситуації Ви були свідомі важкого гріха і змовчали спеціально про нього на Сповіді, то варто на наступній Сповіді щиро розповісти свою ситуацію священикові. Якщо ж не йдеться про свідомо затаєний гріх, а про щось інше (якщо Ви забули, або не уточнили всіх деталей бо не вважали це обов'язковим тощо), то не повинні вертатися до цього. Звісно ж, якщо в сумлінні відчуваєте потребу визнати це все на Сповіді, то краще це зробити. Тим більше не мусите сповідатися у свого священика; можете спокійно звернутися до якогось іншого.

 • катерина

  Гріх куріння

  Дякую дуже за вашу відповідь! А якщо не зловживати, тільки інколи , зовсім рідко? Але Христос сказав , що " тіло наше - то храм Духа Святого". Виходить, це страшний гріх щоразу?

  Про це і йдеться: що паління тютюну є гріхом у тому випадку, коли є зловживання ним.

 • .ол

  Гріх проти Святого Духа

  Слава Ісусу Христу!! З 15 років мала гріх блуду.в цьому віці неможливо вже не знати, що це гріх.Але чинила його.Потім сповідалась, потім знов поверталась до гріху!!...Врешті посповідалась та не чиню його, але мучить одне..Скажіть, будь ласка, чи оце усвідомлене ж грішення... ? чи не є воно гріхом " хулою проти Святого Духа"?? Чекаю вашої відповіді, дякую!

  Слава навіки! Тут важливо поставити розмежування між усвідомленим чиненням гріха і чи хулою на Святого Духа - гріх, про який Ісус сказав, що він не прощається. 1. Кожен гріх (як гріх) є усвідомленим вибором зла, чогось поганого. В тому і трагедія гріха, що людина свідомо і добровільно відвертається від Бога, який є добром, на "користь" чогось іншого. Тут багато залежить від внутрішнього налаштування. Якщо людина свідомо грішить через слабкість і каїться з вчиненого гріха - Господь прощає. Навіть якщо вона знову і знову піддається цій спокусі. "Бо праведний сім раз упаде й знову встане, | а безбожник спіткнеться в нещасті" (Прип 24,16). 2. Якщо людина думає: "згрішу, а потім висповідаюся, і все буде в порядку" - це гріх надмірної надії на Боже милосердя. В катехизмах він поданий в переліку гріхів проти Святого Духа - проти його діяння; гріх проти Духа Істини... Це свого роду лукавство перед Богом і перед своїм сумління. Але цей гріх Господь також прощає людині, яка каїться. 3. Натомість "хула на Святого Духа" - це коли людина остаточно і свідомо відкидає дію Святого Духа, який завжди кличе нас до покаяння і примирення та єдності з Богом. На практиці ого також називають нерозкаяністю аж до смерті. Тобто цей гріх людина чинить тоді, коли нехтує і свідомо відкидає покаяння, свідомо і добровільно відмовляється виправляти своє життя. Тому цей гріх не проститься - людина не може отримати прощення і примирення з Богом, бо сама його відкидає.

 • Катерина

  Гріх куріння

  Доброго дня! Підкажіть , будь ласка, чи являється гріхом - куріння? Ящо куріння рідко,приблизно раз в тиждень? Дуже дякую за відповідь!

  Катехизм Католицької Церкви (2290) вказує, що порушенням 5-ої Божої Заповіді (Не вбивай), а отже гріхом, є всякого роду надмір у вживанні їжі, алкоголю, тютюну та медикаментів. Тому паління тютюну є гріхом, якщо ним зловживати. Тому, якщо людина палить, і це завдає шкоду їй самій чи іншим (шкоду фізичну, моральну, матеріальну, згіршення для інших тощо), то це є гріхом.

 • Юля

  Вінчання

  Слава Ісусу Христу!Прошу Вас допомогти(роз'яснити) нам щодо одного питання.Нещодавно натрапили на одне відео,яке не дає нам тепер спокою.Спочатку подумали,що це якась дурниця і монтаж,але почали шукати в інтернеті і виявилося,що дійсно в процесі вінчання священник говорить такі слова.Просимо нам пояснити,що і до чого,не зліться,якщо своїм питанням ми вас обурили чи засмутили.Просто справді хочемо зрозуміти,що і до чого!Наперед,дякую!З нетерпінням чекатимемо відповіді? Відео додаю https://www.youtube.com/watch?v=hzw798_uwiE

  Слава навіки! Насамперед хочу сказати, що такі відео є провокацією проти віри, якою живе Церква. Це - маніпуляція людською свідомістю. Тому що в їх основі є перекручування Святого Письма. Аргументація чоловіка, який говорить у цьому відео - це виривання окремих речень чи тверджень, які поза своїм контекстом (поза цілістю розповіді) втрачають своє значення і викликають у свідомості адресата протилежні думки від тих, які виражає біблійний текст. Так, наприклад, роблять представники деяких сект, щоб "завербувати" в свої лави людей, перетягнути на свою сторону. Для того, хто розуміє і знає Святе Письмо, думки цього автора - це те ж саме, як почути, що земля трикутна чи дощ падає не на землю, а з землі в хмари... Тому раджу Вам більш відповідально і з розумом вибирати те, що дивитесь/читаєте/слухаєте. Бо це як з їжею: якщо їмо "що-попало", то це рано чи пізно позначиться на нашому здоров'ї... Як конкретну відповідь на Ваше запитання пропоную статтю, яку, зважаючи на обсяг інформації, публікую в рубриці сайту "Статті та інтерв'ю". Ось посилання: http://mbnpternopil.org.ua/статті/item/417-про-благословення-з-вінцями.html

 • Роман

  Щодо молитов

  Слава Ісусу Христу! В молитовниках є окремі "Щоденні молитви", а також окремо ранішні молитви та вечірні молитви. Запитання: коли саме потрібно молитися щоденні молитви (зранку чи ввечері)? І чи обов'язково ранкові та вечірні молитви молитися всі ті, які перелічені (бо їх є досить багато)? Чи можна вибрати з них (з ранкових та вечірніх) дві-три молитви та їх молитися? Дякую.

  Слава навіки! В християнстві є ця чудесна практика молитися зранку і ввечері: розпочинати і завершувати день у спілкуванні з Богом. Це гарне пригадування, що Господь завжди з нами як Батько, що ми потребуємо його, і що ми вдячні йому. В який спосіб ми молимося - все залежить від нас і від нашої духовності. Молитовні тексти, подані в молитовниках, не є зобов'язуючим каноном: ніби саме так мусимо молитися. Вони є прикладом молитви, яким можна користуватися, але можна і у свій спосіб спілкуватися з Богом. Щось схоже і зі "Щоденними молитвами". Вони щоденні тому, що це "основні" молитви. Вони вчать нас, що означає бути християнином, хто наш Бог, до якого молимося, чого від нього просити і очікувати. Вони виражають важливі правди нашої віри. Їх варто молитися щодня. Але ми не змушені цього робити.

 • Люба

  Особисте

  Мене подруга попросила бути свідком (дружкою) у неї на шлюбі. Але вон вагітна. Я дуже рада за неї і з радістю погодилась бути свідком такої події. Та мама переживає чи то так можна,(чи можна бути дружкою у вагітної дівчини) чи немає ніяк заборон чи ще чогось. Я в те все не вірю, але все ж сумніви є. Допоможіть будь ласка.

  Немає жодних заборон. Якщо кажуть, що не можна бути свідком Таїнства Подружжя у вагітної - це забобони. А християнська віра і забобони - речі не сумісні.

 • Марта

  Важливо!

  Слава Ісусу Христу! Щиро дякую Вам за Вашу відповідь, вона мене підбадьорила. Але б хотіла уточнити,що ті грішні хульні думки думаються мені на Бога і від того мені так погано. Боюся,що я ніколи від того не визволюся.

  Розумію. Але якими б не були ці думки, це не Ваші думки, не Ваш гріх. Те, що Вам від цих думок погано - свідчить про те, що вони не Ваші, не відповідають станові Вашого серця. Зрозуміло, що часом таких думок важко позбутися. Але покладатися треба більше не на себе, а на Бога. Бо те, що людині навіть неможливо, те можливо Богові.

 • Ганна

  Запізнення

  Слава Ісусу Христу! Прошу вашої поради. Я з дітками спізнилася на службу і освячення меду. Порадьте, бо дуже переживаю через це.

  Слава навіки! Найважливіше - це прагнення людини зустрітися з Богом і поєднатися з ним у Святих Тайнах. Освячення меду - не є основним в сьогоднішньому дні. Головне - прожити день з Господом, у відповідності до його слова/заповіді. Жодна освячена річ чи продукт не є важливіше за Господа в Євхаристії. Не освятити меду - не означає втратити Божої благодаті і його любові. Освячений (благословенний) мед - це добре, але освячене серце і освячене життя - ось те, чого бажає і очікує від нас Господь. Тому моя Вам порада: присвятіть час Богові, почитайте його Слово, відкрийте перед ним серце в щирій молитві, а ще краще - в сімейній молитві. І будьте спокійні!

 • Марта

  Важливо!

  Слава Ісусу Христу! Прошу Вашої поради та допомоги. Вже 3 роки в мене в голові хульні,грішні, нечисті думки,які не дають мені спокою,від яких я дуже тривожуся і засмучуюся. Прошу Вашої допомоги,адже я дуже переживаю,що ображаю Бога,бо думки жахливі, цілий час у неспокої,пережитті,що сил нема. Скажіть,будь ласка,як правильно на Сповіді казати про такі думки?

  Слава навіки! Думки самі по собі не є гріхом: вони приходять і відходять, якщо їх не затримувати в собі. Трудність не в тому, що у Вас є небажані думки, а в тому, що Ви занадто уваги приділяєте їм, що Ви тривожитеся ними, переживаєте через них. Господь ніколи не засуджує нас за думки, які виринають в нашій голові. Тому і немає необхідності на Сповіді говорити про них, бо вони не є гріхом. Інша справа - якщо людина слухається цих думок і робить те погане, що вони їй говорять. Ви можете сказати про наявність таких думок сповіднику (не потрібно конкретно розповідати кожну думку, лише в загальному) - для того, щоб він допоміг Вам подолати цю трудність.

 • Мар'яна

  Кумівство

  Слава Ісусу Христу !Скажіть будь ласка чи можна йти за хресну під час місячних.Дякую.

  Слава навіки! Звичайно, що можна. Це не є жодною перешкодою.

 • Мар`яна

  особисте

  Слава Ісусу Христу у мене склалась така проблема померла моя бабуся 5 місяців назад,і такий же період я проживаю з хлопцем як кажуть на віру хотіли б звінчатись але не знаємо чи можна до року?святкувань не хочемо тільки його батьки і моя тітка так як моїх батьків немає вживих...порадьте будь ласка що робити ?чи можна нам звінчатись???

  Слава навіки! Ваше життя далі продовжується, і якщо Ви щиро хочете взяти шлюб, то можете спокійно це робити!

 • Олена

  Весільна хустинка

  Отче, знаходжусь у страху, в дома постійні проблеми зв'язані зі здоров'ям дитини, ніби щось не дає жити нормальним життям. Постійно ходжу до церкви, сповідаюсь і причащаюсь. Два роки назад померла моя мама від раку шкіри. Я взнала що її коли хоронили зав'язали на голову мою весільну хустину , яку одягали після фати. Що мені робити як з цим жити. В хаті одні біди.

  По-перше, хустина - це просто хустина. І те, що у Вас є проблеми в житті, ще не означає, що їхньою причиною є те, що Вашій мамі одягли на голову Вашу весільну хустину. По-друге, надавати хустині якусь таку незвичайну здатність - це забобонно-магічне вірування. І якщо людина відкриває своє серце перед такими віруваннями, вона відкриває своє серце і життя перед силами, які стоять за магією і забобонами - злими силами. А зло ніколи не породжує добра, бо завдання лукавого - це руйнувати, погубляти, робити нещасними. Радив би Вам, якщо Вас це турбує, прийти поговорити про це зі священиком докладніше.

 • Анонім

  Після смерті

  Слава Ісусу Христу! Виникло таке питання: чи знають померлі наші думки? Наприклад, коли я уявляю якусь розмову з покійним (хоча і не звертаюсь до нього), або коли аналізую якусь ситуацію, яка була в житті і стосувалась його? Просто колись під час розмови з друзями говорила речі, за які мені було б дуже соромно перед покійним ( тоді він був ще живий). Він цього не чув і не знав. Тепер, через деякий час після його смерті, я згадала цю розмову, аналізувала її. І тепер боюсь, що зараз, читаючи мої думки, він дізнався те , про що я говорила(( Душа покійного може відчувати якісь емоції ( розізлитись, осуджувати, насміхатись і т.д.)? І може якось зашкодити душі померлого, якщо випадково забруднила кровю іконку в його руках чи його руки?

  Слава навіки! По-перше, душі померлих - це душі конкретних людей. Знати чиїсь думки - це те, що притаманне Богові. Якщо, наприклад, взяти до уваги пророків чи прозорливих людей, які в певних ситуаціях виявляли думки інших, то це відбувалося тільки тоді і завдяки тому, що Господь відкривав їх цим людям. Як кажуть Святі Отці, навіть диявол не може знати наших думок, хіба що відчитувати їх по нашій поведінці, по наших реакціях на певні збудники. По-друге, душі померлих не є мертвими, а живими. Очевидно, вони живуть, розуміють, відчувають. Але необхідно пам'ятати, що у вірі ми надіємося, що вони є з Богом, святі. А це означає, що вони ставляться до нас з любов'ю, розумінням, милосердям, а не з осудженням, злістю і т. д. Якщо в сумлінні Ви відчуваєте якусь провину перед померлим, Ви завжди можете в молитві перепросити його, висловити те, що відчуваєте. І, по-третє, те, що Ви забруднили іконку чи руки померлого, як і інше, абсолютно не може зашкодити його душі.

 • Марія

  Стерилізація

  Народила 6 діток, на практиці природне планування в мене не працює, нажаль. Рекомендована стерилвзація. Чи зможу приступати до Святих тайн після повної стерилізації? Чи дають розгрішення після цього?

  Спробую як відповідь на Ваше запитання вказати на деякі основні принципи, керуючись якими, Ви зможете самі зробити висновки і прийняти правильне рішення. А при потребі Ви завжди можете звернутися особисто і віч-на-віч поговорити конкретніше про це зі священиком. По-перше, щодо розрішення і приступання до Святих Тайн. Питання не стільки в тому, чи людина може чи ні, стільки в тому, чи вона готова (бо приймати Таїнства - це означає не просто відбути обряд, а жити ними і тою благодаттю, яку Господь через них уділяє) чи ні; чи це принесе їй користь, наблизить до Бога і спасіння, чи ще більше віддалятиме її від Бога через гріх. По друге, щодо суті Сповіді. Такий підхід, як "я згрішу, потім висповідаюся, і все буде нормально" не є християнським в суті. Це т. зв. надмірна надія на Боже милосердя, коли я легковажу Божою добротою і милосердям. Так, кожна людина грішить. Гріх - це те, що віддаляє мене від Бога і від Церкви як спільноти Божих дітей; те, що віддаляє мене від джерела Божої благодаті і спричиняє "духовну смерть". Коли після вчиненого гріха, під дією Святого Духа я усвідомлюю свій гріх, свою неправоту, шкоду, яку мій гріх завдав мені і моїм стосункам з Богом, я щиро розкаююся і рішуче постановляю (і намагаюся) виправити ситуацію (змінити своє життя) у світлі Божого слова, то в Сповіді, яка є Таїнством примирення, я отримую зцілення від гріха, Господь повертає мені гідність людини як Божої дитини, сповнює мене освячуючою благодаттю. І тоді, маючи чисте сумління, будучи в мирі з Богом і з Церквою, я можу користати з Євхаристії та інших Святих Таїнств.

 • Наталія

  Сповідь

  Слава Ісусу Христу.Чи потрібно звертати увагу на дрібні,щоденні гріхи і постійно про них думати, чи простить Бог їх чи ні.Тим більше якщо до кінця не розумієш,каєшся в них чи ні.?

  Слава навіки! Звертати увагу на гріхи, в тому числі і "повсякденні", потрібно. Але думати про них - нема потреби. Бог, звичайно ж, прощає нам всі наші гріхи і "прогрішення". Про що потрібно думати - це насамперед про Бога, який любить нас і дарує спасіння.

 • Ірина

  Рішення не мати дітей

  Слава Ісусу Христу! Отче, ми з чоловіком у щасливому шлюбі вже 8 років. Нам дуже пощастило знайти один одного, за що безмежно вдячні Господу. Отче, я знаю, що покликання жінки бути матір’ю. Але в моєму випадку, у мене немає материнського інстинкту. Мені вже 30 років (чоловікові 35), і за цей час не відчувала я покликання стати матір’ю. Зазвичай жінка хоче дитину і радіє від тієї думки. Але я того не відчуваю. Тож прийняли рішення не мати дітей. Ми з чоловіком щасливі удвох, живемо душа в душу, дякуючи Господу, що маємо один одного, що щасливі разом. Поясніть будь-ласка, чи не є смертним гріхом таке рішення не мати дітей? Прошу, згляньтеся, прийміть до уваги, що ми з чоловіком щасливі у такому шлюбі, щаслива сім’я у нас, ми дбаємо один про одного та дякуємо за щастя Господу. Дякую.

  Слава навіки! Ваша ситуація є дуже особистою та інтимною, потребує більшого знання Вас, розмови. Тому хочу порадити Вам прийти особисто поговорити про це зі священиком.

 • Христина

  Хочу в монастир!!!

  Слава Ісусу Христу, дорогий Отче. Я дуже хочу стати Монашкою у 4 рочки я, вже знала Отче Наш молитву. Зараз мені 14 років. Але якщо я піду у монастир я зможу бачитися з рідними? І дайте пораду як переконати рідних щоб вони дозволили піти мені у храм. На вас надія. Дайте пораду Отче.

  Слава навіки! Якщо відчуваєш покликання до монастиря - це дуже важливо і добре. Цінуй і плекай його! Звичайно, і в монастирі Ти зможеш бачитися з батьками і проводити з ними час. А щодо того, як їх переконати - не потрібно нікого переконувати. Рішення піти в монастир - це особисте рішення самої людини. Через кілька років станеш цілком дорослою людиною і сама будуватимеш своє життя. Єдине, що хочу сказати - просто живи так, щоб твої батьки бачили і врешті розуміли, що Бог, храм, монастир - це твоє!

 • Василина

  Вервиця

  Слава Ісусу Христу! Я хожу до православної церкви, в мене чомусь виникло бажання молитись на Вервиці, які потрібно читати молитви? І чи потрібно на кожне прохання ввдмолювати повну Вервицю?

  Слава навіки! Якщо хочете молитися на вервиці - моліться! Молитва не має якихось обмежень в залежності від приналежності до певної Церкви. Про те, як саме молитися на вервиці, є інформація в молитовниках і на багатьох християнських сайтах; тому не бачу потреби тут розписувати... А щодо того, чи необхідно молитися її повну - не мусите. Можете помолитися один десяток, наприклад, в певному намірі - лиш би щиро і з вірою!

 • Роман

  Щодо розпізнання покликання

  Слава Ісусу Христу! Кажуть що в кожної людини є своє покликання від Бога, щодо кожної людини Бог має свій певний намір/план. Однак людині дуже часто важко знайти його. Як відомо, для того щоб знати чи щось є "твоє", потрібно добре його вивчити і спробувати хоча би певною мірою. Щодо священичого чи монашого покликання у кожної людини така можливість є (наприклад, попередньо пожити в монастирі або певний час повчитися в семінарії), як також є можливість до прийняття остаточного рішення (свячень) передумати. Однак з подружжям/шлюбом (згідно навчання Церкви) такої можливості немає, молоді люди не можуть попередньо пожити разом. Але просто під час зустрічань реально пізнати один одного, та відчути чи це "твоє" не завжди легко. Чому з подружжям все так строго? І як людині зрозуміти чи подружжя-це для неї (її покликання) попередньо не спробувавши його?

  Слава навіки! Подружнє покликання - це дещо інше, ніж покликання, скажімо, до певної професії. Подружжя - це Святе Таїнство, і про це не можна забувати. Причому воно належить до двох Таїнств служіння. Якщо говорити про інше Таїнство служіння, тобто Священство, тут також немає можливості "спробувати". Бо жоден семінарист не служить у священичий спосіб, доки не отримає свячень. Як і у справі Подружжя, в семінарії людина має можливість дивитися, оцінювати священиче служіння - як і зустрічання хлопця з дівчиною. Але жити священичим життям починає аж з моменту уділення Таїнства Рукоположення. Тому такої суттєвої різниці, як Ви пишете, насправді нема. Але хочу вернутися до того, що це Таїнство для служіння. А служити означає віддавати себе, а не підлаштовувати іншу особу до себе. Якщо подружнє життя будувати на переконанні, що сім'я (інша людина) є твоєю власністю, тим, що має полегшувати твоє життя (тобто шукати свого) - то таке подружнє життя не буде "успішним". Скільки не пробуй, але рано чи пізно кожен не підходитиме , якщо шукаєш тільки свого, для себе. Суть подружнього покликання - це служити в любові, віддавати своє життя іншій людині. Навіть якщо не все тобі завжди подобається...

 • Марія

  Похорони

  Слава Богу. Я винаймаю будинок. Померла сестра власника (це будинок їх батьків). Іона жила і померла в іншому місті, але ховають тут.Привезли зранку і сьогодні ховають. Мене попросили звільнити будинок на час позорон, адже її привезли в бцдинок де я диву (я на даний час на роботі). Чи можц я ночувати в цьому будинку (маю сина, майже 5 років) і що потрібно зробити при поверненні в будинок. Заздалегідь дякую за відповідь.

  Слава навіки! Якщо я правильно зрозумів, то питання в тому, чи мусите Ви звільняти будинок, який Ви винаймаєте. Якщо так, то це питання Вашої домовленості з господарями. З духовної сторони нема проблеми в тому, щоб ночувати в цьому будинку. Бо похоронити померлого - це діло милосердя щодо тіла померлого, і не більше. Що Ви маєте зробити після повернення в будинок? Не варто ускладнювати собі життя і шукати якихось особливих "ритуалів" і т. д. Вертайтеся і живіть спокійно далі. Якщо ж хочете щось зробити - помоліться за душу покійної людини та за її родину. Господь з Вами!

 • Дмитро

  Відносини між двома

  Слава Ісусу Христу! Постараюсь оповісти про свою проблему,наперед прошу вибачення за текст! Отож, мені майже тридцять років, нажаль ніколи не був бездоганним парафіянином, хоча час від часу молюся, ходжу до церкви. Часто просив Бога про щасливу сім'ю,були знайомства з дівчатами, деякі стосунки, та й то стосунками важко назвати, все відчував, що не моє і перебивався ононізмом.Останній рік став для мене революційним. Через нещасний випадок я став прикутим до інвалідного візка на пів року, зараз на ногах та все ж не дуже впевнено, саме в цей час з'явилась Вона.Вона допомагала пережити цю неприємність, підтримувала навідувала, хоч ми й живемо на відстані.Я закохався і вперше в житті відчув, що це та людина з якою можна поділитися всім, говорити годинами кожного дня, прокидатися,та засипати і що головне відчував повну віддачу почуттів, разом будували плани на майбутнє, більшість з яких так і не реалізували. Дівчина була дуже релігійною,постійно молилася, відвідувала реколекції і відчувалося, що вона пережила щось жахливе, про яке не хотіла розказувати.Відносини розвивалися, ми їздили в гості одне до одного, знайомилися з сім'ями, сперечалися на побуті, та я розумів що то не суттєво.Через пів року мені вдалося вивідати, думав основну таємницю, що моя дівчина вела нехристиянський спосіб життя і робила аборт, після чого направилася. Потім я знову загримів до лікарні, хоча раніше таких проблем зі здоров'ям не мав і знову ми пройшли це випробування разом. Ми максимально насолоджувались одне одним, правда без сексу до весілля- це було її основна вимага з якою я нелегко, але змирився. Вона десятки разів говорила про одруження і щодня натякала на це, що насторожувало. Я довго стояв на роздоріжжі і вже кілка разів вибирав каблучку, що б освідчитися. І коли вже зважився, то дізнався про ще одну таємницю, що моя дічина суттєво старша і їй зараз сорок, хоча на вигляд і не скажеш. Те що від мене знову приховують правду виявилось болючішим ніж сама правда, хоч і правда жахлива.Я розірвав стосунки і зараз впевний, що хоч би як не поступив-буду страждати. Якщо втрачу її назавжди, то переконаний, що нікого наскільки близького не знайду, важко переказати, але то було щось надзвичайне, наскільки чуйною і люблячою вона була. Та ще відчуваю за собою певну вину, бо дівчина допомогла мені пережити важкі моменти зі здоров'ям. В неї є свій букет проблем зі здоров'ям, який мене часто насторожував, хочу сім'ю, дітей але розумію, що з її хронічними проблемами,колись перерваною вагітністю, та ще й у віці за сорок шансів народити першу дитину здоровою небагато і тоді теж страждатиму навіть в рази більше. Якщо виберу другий варіант, то батьки мабуть мене ніколи не зрозуміють. Це тільки частинка того, що я зміг передати, бо в дійсності історія ще заплутаніша.Прошу будь якої поради! Який вибір був би кращим в даній ситуації? Як мені його збагнути?

  Слава навіки! Дуже загально: щоби прийняти добре рішення, потрібно шукати проводу Святого Духа в молитві, дослухатися до свого серця і тверезо оцінювати свої можливості і готовність. Хочу запросити Вас звернутися на особисту розмову до священика, щоб краще зрозуміти ситуацію і спільно спробувати знайти добрий шлях. Якщо захочете - будь ласка, звертайтеся!

 • Ірина

  Передвінчальна катехизація

  Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть будь-ласка чи проводяться при Вашому храмі передвінчальні навчання парі, котра буде брати шлюб в іншій церкві (в районі)?

  Слава навіки! Так, в нас проводяться передшлюбні науки, і при потребі та можливості можна з них скористати. Це слід полагоджувати з нашим катехитом.

 • Ната

  Сповідь

  Слава Ісусу Христу.Отче допоможіть розібратись в такій ситуації.У мене постійно виникають думки,що я вчмнила гріх,щось на когось сказала,погано про когось подумала,збрехала.Можливо це і є гіхом,але я ,як мені видається я не настільки засмучена вчинком поганим як тим що скоїла гріх і зразу прошу прощення у Бога.,але чи це правильно так робити,бо тоді я хочу бути ідеальною і досконалою в Божих очах,а Бог приймає нас такими як ми є,може це самолюбство? Як правильно сприймати своі вчинки,не звертати на них уваги чи пробуджувати покаяння? На день це буває дуже часто і з того дуже тяжко на душі,постійно мучить угризіння совісті і сумління.Також цікавить таке запитання: контрацепція та сім'явираження на сторону - це гріх,але як тоді бути,адже ж не народжувати постійно? А фізичний потяг двох людей є постійною потребою.Як сповідатись з цього гріха якщо знаєш,що всеодно його скоіш? Вибачте за такі запитання,але вони справді дуже важливі.

  Слава навіки! Хочу пригадати, що гріхом є свідоме і добровільне порушення (чи радше нехтування) Божої волі (Заповідей). Якщо я знаю, що те, що я хочу зробити, є гріхом, і я це чиню, тому що хочу так зробити - це є гріх. І за це треба каятися: не мучити себе, а в Сповіді примиритися з Богом і Церквою. Той стан, який Ви описуєте - це т. зв. скрупульозність, тобто (у вузькому значенні) коли людина бачить гріх всюди, в тому числі там, де його нема. Це свого роду викривлене сумління, спричинене дуже часто не до кінця правильним сприйняттям і розумінням Бога і духовного життя. В таких випадках треба під проводом духівника "зцілювати" своє сумління, формувати його згідно Божого слова. Не варто зважати на ці "нав'язливі думки", але керуватися Божим словом. Хотів би пригадати слова з 1 Йо 3,19-20: "З цього ми спізнаємо, що ми від правди, і заспокоїмо перед ним серце наше; коли б нас обвинувачувало серце: Бог більший, ніж наше серце, і він усе знає". А на рахунок інших Ваших запитань, то такі речі, оскільки є індивідуальними та інтимними, запрошую обговорити віч-на-віч зі священиком. Не бійтеся прийти і говорити про це!

 • Наталія

  Сповідь

  Дякую за швидку та конкретну відповідь на попереднє запитання.Хотіла б уточнити ще деякі хвилюючі для мене моменти.Чи можна робити закупи в неділю чи свята? Чи можна пилососити павуків,бо є легенда за якою павук Бога спас? Чи можна таємно підсипати таблетки проти алкоголізму людині аби та не пила?

  1. Святкувати святий день означає присвятити його Богові, прожити по-іншому, всі інші дні. Що означає робити закупи? Це далі жити щоденним життям з його клопотами і справами. Тому, як на мене, не личить цього робити. Звичайно ж, без пересад: якщо дійсно потрібно щось купити, то Бог розуміє наші потреби і можливості. 2. Легенда про павука, який "спас Бога" - це легенда... Виводити з цього якісь радикальні висновки не є доречним. Павук нічим не відрізняється (не є привілейованим) від інших Божих творінь (звісно, не йде мова про людину). А щодо пилососу - чи є потреба вбивати комах і т. д.? Позбутися їх з помешкання часто можна іншими способами. 3. Остання проблема є дуже делікатною і я радше висловлю свої думки про це. Змушувати обманом когось до чогось - це йти проти свободи, якою ця людина наділена. Бог ніколи так не поступає по відношенні до нас. З досвіду знаю, що такий метод (підсипання таблеток) далеко не завжди є ефективним. Алкоголізм - це серйозна хвороба, яка потребує серйозного комплексного лікування. Тому, вважаю, краще шукати шляхів, як насправді вирішувати її.

 • Наталія

  Сповідь

  Слава Ісусу З Христу.Чи не вітатись з людиною буде гріхом? Раніше віталась,але це було лише ініціативою з моєі сторони,ця людина першою ніколи не віталась ,навіть коли я займалась фізичною роботою,а та проходила повз.Тому я теж перестала.Ми не спілкувались ніколи,просто переТинаємось,так як живемо не далеко один від одного.

  Слава навіки! Для християнина важливо бути щирою людиною, не лукавити. Якщо Ви не бажаєте спілкуватися, будувати близькі відносини з кимось - не мусите цього робити. Тим більше, якщо інша людина не виявляє бажання спілкуватися з Вами. Це нормально. Не треба "накидати" себе комусь. Інша справа - якщо ця людина колись потребуватиме Вашої уваги/допомоги. Тому нехай Ваше сумління буде спокійним...

 • Наталія

  Святе Причастя.

  Скажіть будь ласка. Чи можна приступати до Святого Причастя, якщо прийшов на службу в середині або в кінці.

  Я хотів би трошки ширше підійти до питання приймання Святого Причастя, а саме звернути увагу на те, наскільки серйозно і відповідально я ставлюся до Євхаристії. Адже по-різному може бути. Наприклад, я можу легковажити цим і з лінивства або байдужості прийти на кінець Літургії, щоб "схалявити" (вибачте за це слово). Тоді питання в тому, чи я виконую Заповідь, яка каже святкувати святий день. А свідоме і добровільне порушення Заповіді у важливому аспекті є важким гріхом. Крім того, Причастя є органічною частиною Літургії, але всі інші її частини не є додатком до Причастя. Але може бути по-іншому: якщо я завжди приходжу на Літургію, часто сповідаюся і приймаю Євхаристію, але сьогодні з виправданих обставин я спізнився, то нема об'єктивної проблеми в тому, щоб прийняти Причастя.

 • Світлана

  Чи є мастурбація гріхом? Чому це вважається гріхом?

  Я вже давно шукаю відповідь на це питання. Питала у священника, він н сказав: так гріх, але не пояснив чому. Я читала багато відповідей на це питання. Я так розумію що кожен сам повинен вирішити особисто для себе, чи є для нього це гріхом. Будь ласка допоможіть відповісти на такі питання: Чому це вважається гріхом, адже Божими є як душа так і тіло, і в тілі Богом закладена потребність у статевих відносинах? Чи є гріхом мастурбація, якщо чисто фізиологічно інколи виникає бажання наприклад після заняття спортом, або від довгої відсутності статевих відносин( я роблю це тоді аби привести свій фізичний і емоційний стан в порядок) ? Кажуть що це гріх, тому що це концентрація на собі , на тілі і це не породжує істинної парної любові ( бажання і дій щоб мати таку любов), але чи не БУДЕ БІЛЬШИМ ГРІХОМ , якщо я буду мати статеві стосунки в парі , але з людьми від яких мені буде потрібний лише секс? Чи є мастурбація гріхом якщо я роблю це тільки при прямій необхідності ( без умисного викликання такого стану, без залучення спеціальних джерел відео фото, тощо)? Чи є це гріх , якщо я одна, в мене немає партнера( я ще не мала статевих стосунків) ? Чи варто каятися за це в період поки я не маю партнера? Я хочу бути чесною перед собою, а одже і перед Богом( та для усвідомлення гріха треба знайти відповіді і визначитися), з іншої сторони боюся поставити собі ЗАЙВІ негативні установки щодо інтимного життя , аби не зашкодити потім собі і майбутнім сімейним стосункам. Будь ласка ДОПОМОЖІТЬ МЕНІ віднайти гармонію між собою і Богом в цьому питанні. Дуже чекаю відповіді.

  Дуже добре, що не боїтеся шукати відповіді на такі запитання. Насамперед скажу, що було б краще, якщо б Ви особисто поговорили про це зі священиком, бо в живому спілкуванні завжди легше досягти кращого розуміння. Втім, спробую допомогти Вам у пошуку відповідей, подати певні засади, які, надіюся, допоможуть Вам самій зробити висновки і прийняти рішення. Через те, що моя відповідь виявилася об’ємною, публікую її не в рубриці питань/відповідей, а як статтю на нашому сайті, за посиланням: http://mbnpternopil.org.ua/статті/item/372-чи-є-це-гріхом.html Крім того, є чудова книга, яка заторкує такі питання: «Якщо справді мене кохаєш» Джейсона Еверта.

 • Ірина

  Поминання померлого

  Доброго дня!Підкажіть будь ласка , чи можна робити поминальний обід 7.07.2018 ,тобто на Різдво Іоана Хреститиля .Дякую.

  Можете спокійно робити в цей день поминальний обід. Головне постаратися, щоб в християнському дусі.

 • Марія

  Наукові молитви

  Доброго дня! Мене цікавить думка священників щодо молитви «Дари Бога - мої дари» із книги «Магічна сила розуму» Джозефа Мерфі. Чи це справжня молитва, чи потрібно читати її християнам.

  І Вам доброго дня! Ознайомився з цією молитвою (а також з іншими «молитвами» з цієї книги). Багато нюансів викликає велику настороженість. По-перше, християнська молитва – це свідоме спілкування з Богом, а не засіб сповнення моїх бажань (Бог – це не «золота рибка» чи Джин). Текст, про який Ви кажете, має швидше форму самовнушання. І чому її слід «молитися» в напівсонному стані? По-друге, такі вислови як «Божественна гармонія», «священний ореол», «чари Божественної любові», «річка світу», «розчинитися в розумі Бога» і т. д. – це радше слід східних нехристиянських релігій, ніж Євангелія. По-третє, сама назва книги – «Магічна сила розуму»: що спільного магія має з християнством? Тому я не можу назвати ці тексти не тільки християнською молитвою, а й молитвою в справжньому сенсі цього слова. Відповідно, не радив би християнам користуватися цими текстами, бо в таких випадках завжди є ризик духовно-психологічної шкоди, коли попадаєш під вплив тої «сили», яка стоїть за таким викривленим поняттям духовності. «Любі, не кожному духові вірте, а випробовуйте духів, чи вони від Бога, – багато бо лжепророків прийшло на світ. З цього спізнавайте Божий дух: кожен дух, який визнає, що Ісус Христос прийшов у тілі, той від Бога. А кожен дух, що не визнає Ісуса, – той не від Бога, але антихриста, про якого ви чували, що він прийде, та й тепер уже у світі. Ви, діточки, від Бога, і перемогли їх, бо більший той, хто у вас, ніж той, хто у світі. Вони від світу, тому й говорять по-світському, і світ їх слухає. Ми – від Бога. Хто знає Бога, слухає нас; хто ж не від Бога, не слухає нас. З цього спізнаємо дух правди й дух омани» (1 Йо 4,1-6).

 • Орися

  Вихованядитини

  Слава Ісусу Христу! Підкажіть як правильно виховувати дитину, дитині 4 роки вона капризна неслухається вередує я стараюся менше бити, говорю з нею, але це не допомагає порадьте що робити.

  Слава навіки! Виховання дитини завжди потребує особистого індивідуального підходу. Я не можу в рамках цієї рубрики дати Вам відповідь на Ваше запитання. Але порадив би звернутися особисто в розмові за допомогою до священика, який розуміється в цій галузі, або ж до хорошого психолога. Адже щоб дати Вам пораду, слід більше знати про Вас, Вашу дитину, Вашу ситуацію.

 • Ніна

  духовне життя

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка як правильно зробити пожертву до ікони Божої матері.

  В нашому храмі є скриньки для пожертв, або ж це можна зробити в сестри-монахині.

 • Марія

  Духовне життя

  Слава Богу! Після поїздки на Святу Землю я змінила своє життя. Стала кожної неділі ходити до Причастя, молитися та спілкуватись з духівником (рідко, лише якщо виникають запитання). Рідні почали засуджувати, що я так часто сповідаюсь та причащаюсь (мовляв неможна так часто) , говорять, що основне добрі вчинки а потім лише молитви. Навіть те, що це все занадто, почали наводити в приклад людей - фанатів (на їхню думку) і що я теж можу така стати. Але найбільше проти спілкування з духівником мама. Звучали навіть слова, що я спокушаю його (я заміжня і мені ніколи б в голову не прийшло б таке, що мама віруюча людина зможе таке сказати в храмі). Як це розуміти? І що робити? я вже починаю думати, що щось неправильно роблю,починаю сумніватися.... Причастя та сповідь допогають мені жити з Богом, а відповіді духівника допогають не зважати на це. Дякую за відповідь.

  Слава навіки! По-перше. Ви - молодець! Святі Таїнства, зокрема Сповідь і Причастя - це основа духовного життя. Це те, чим живе християнин, що робить нас християнами в повному значенні цього слова. В молитві "Отче наш" ми просимо про хліб насущний (щоденний). І цим хлібом є також духовна пожива (більш глибоко - Христос, який є Хлібом вічного життя); просимо про те, щоб приймати цей Хліб щоденно, бо потребуємо Бога щодня, потребуємо Христа в Святих Таїнствах щоденно, щоб духовно жити. По-друге, щодо т. зв. добрих вчинків: не нашими вчинками спасаємося, а вірою (пор. Римлян 3,28). Добрі вчинки - це не спосіб бути з Богом; вони є наслідком того, що я є з Богом, що я ціную його, те, що він для мене робить і чого очікує від мене. Щоденна молитва, часті Сповідь і Причастя - це те, що дозволяє нам бути з Богом насправді, і що дає сили робити добро. Тобто мій особистий зв'язок з Богом породжує добрі вчинки, а не навпаки (При чому Катехизм вчить нас, що головними добрими ділами є саме молитва, піст і милостиня). Це - правило, яке слід пам'ятати. Люди, яких називаємо фанатами (чи фанатиками) - це люди з нездоровою релігійністю, які не сприймають (і не практикують) належно віру в Бога, якого показує Євангеліє (тому це правило в їхньому житті не функціонує належно). По-третє, нічого дивного, що Вас не розуміють і осуджують. Це трохи інша тема, чому вони так роблять. Але хотів би навести цитату зі слів Ісуса, щоб Ви розуміли, що йдете правильною дорогою: "Оце я посилаю вас, немов овець серед вовків. Будьте, отже, мудрі, як змії, і прості, як голубки. 17 Стережіться людей, бо вони видадуть вас синедріонам і бичуватимуть вас по своїх синагогах... Вас ненавидітимуть усі за моє ім'я, але хто витриває до кінця, той спасеться... Кожний, отже, хто визнає мене перед людьми, того і я визнаю перед моїм Отцем небесним. 33 Хто ж мене зречеться перед людьми, того й я зречусь перед Отцем моїм небесним. 34 Не думайте, що я прийшов принести мир на землю. Не мир прийшов я принести на землю, а меч. 35 Я прийшов порізнити чоловіка з його батьком, дочку з її матір'ю і невістку з її свекрухою. 36 І ворогами чоловіка будуть його домашні" (Матея 10,16-32)..

 • Наталя

  Тварини

  Слава Ісусу Христу.Я простерилізувала своїх собак,каструвала кота.Чи являється це гріхом? .Я не можу за це покаятись,бо вважаю що краще припинити їх розплід,аніж постійно позбавляти життя- топити.Бажаючих забрати немає так як тварини розмножуютья часто та не поодиночно.Чи нажила я собі гріха ?

  Слава навіки! Повага до кожного Божого творіння - це те, що має бути притаманним християнину. Неморальним і гріховним вчинком є позбавлення життя чи завдавання шкоди тваринам без виправданої причини. Стерилізація тварин, якщо проводиться в належний спосіб, з достатніх причин є виправданою. Думаю, Ваша мотивація не є поганою. Тому не осуджував би Вас. А в питанні про те, чи Ви згрішили (оскільки йдеться про вчинки минулого), важливою є позиція Вашого сумління: чи Ви робили це, вважаючи, що робите гріх (тоді суб'єктивно це провина, бо поступили проти власного сумління), чи ні (тоді гріха Ви не маєте, бо діяли у впевненості в доброму поступку).

 • Наталя

  Сповідь

  Слава Ісусу Христу.Отче порадьте як правильно вчинити.Я посміхнулась священнику,а потім мене почали тривожити думки,що я пофліртувала.Не знаю так це чи ні ,не можу розібратись,а тому і до кінця розкаятись.Чи потрібно про це говорити на сповіді? Чи є це гріхом?

  Слава навіки! По-перше, щира проста усмішка не є фліртом, а виявом ввічливості і хорошого ставлення до людини. По-друге, Ви не маєте гріха, адже не мали наміру зробити щось погане. Тому не треба про це говорити на сповіді - Ваше сумління чисте. Думки про те, що Ви пофліртували - це скрупульозність, тому не варто на них звертати уваги і надавати їм значення. Це просто думки.

 • Ірина

  Особисте

  Можна якось конфідеційно поговорити з священником?

  Звичайно, що можна. Наш храм відчинений кожного дня від ранку до вечора. Ви можете в будь-який час підійти до сестри-монахині і сказати, що хочете порозмовляти зі священиком. Хтось з отців завжди знайде час для Вас. Можете також попередньо домовитися про зустріч з отцем: чи безпосередньо зі священиком (під час Богослужінь є можливість підійти до священика), чи через сестру-монахиню. Це можна зробити також зателефонувавши на церковний телефон.

 • Вікторія

  Про Церковні закони

  Слава Ісуса Христу ! В мене 3 червня висілля . Але 4 вже починається піст Ми необдумано вибрали дату . І моя мама каже щоб висіллям було тільки до 24 .00 А мама нареченого каже щоб було довше бо до 12 ми нічого не встигнемо . Між ними суперечка . Ми з нареченим незнаєм що робити . Чи буде великим гріхом якщо висілля затримається на 2 -3 години . ?

  Слава навіки! Цікаве запитання... Рішення як поступити в цій ситуації - тільки за Вами, бо це Ваше життя і Ваше весілля. Але хотів би, щоб це питання не тривожило Вас занадто. Пам'ятайте, що Бог дивиться на серце людини, а не на формальності. Тут швидше питання підходу до весілля: я особисто не бачу проблеми, якщо саме весілля проходитиме в християнському дусі, пристойно. Бог точно не сидить з годинником і не засікає час, щоб "зловити" Вас на помилці. Якщо є потреба святкувати - святкуйте зі спокійним серцем, не забуваючи, що Христос також присутній на Вашому весіллі...

 • Люба

  поминання померлих

  Кажуть добре читати 20 псалтирів за упокій своїх родичів (згідно наказу святого Петра Могили про поминання померлих ), якщо маєш якісь серйозні проблеми. Коли ти допоможеш своїм померлим родичам то Бог буде милосердим до тебе і допоможе швидше вирішити біди, які звалилися на родину (а у нас проблем вистачає). Підкажіть будь ласка чи є якість перестороги щодо читання 20 псалтирів, які варто знати? Тому що люди говорять різне, а інформації щодо 20 псалтирів у інтернеті майже немає.

  Молитва за померлих – це дуже добре. Молитва Словом Божим (а Псалтир міститься в Святому Письмі) – також дуже добре. Але є два моменти, які викликають пересторогу в описаному Вами способі молитви. По-перше, чому саме 20 Псалтирів? Молитва не є математикою, не є ключем до ефективного спрацювання Божого милосердя як «комп’ютерної програми». В християнській молитві важливими є щирість і відкритість на Бога, а не виконання певного ритуалу, який «змусить» Бога нам допомагати. Це швидше магічний підхід до вирішення проблем (зокрема через молитву), ніж духовний в християнському сенсі цього слова. По-друге, молитва за померлих має вартість, коли вона зароджується з відчуття милосердя і любові до тих, хто переставився від нас, зі щирого бажання допомогти їм. Молитися за померлих, щоб Бог допоміг швидше вирішити мої біди – це радше егоїзм, який «використовує» душі померлих у власних цілях. Це далеко не благородна риса людини, це не має бути притаманним християнину. Отже, варто розділяти ці дві речі: молитву за померлих і «пошук» Божої допомоги у вирішенні власних труднощів і проблем. Щодо останнього, то християнський підхід – це щира молитва з довір’ям до Божої турботи про нас, а також пошук вирішення проблем у світлі Божого Слова. При чому молитва Псалтирем може виконати важливу роль, бо завдяки йому можемо переживати свої життєві ситуації з Богом і бачити, як нам проходити свій шлях.

 • Андрій

  Блудні гріхи

  Христос Воскрес! Чому Бог допускає, щоб людина почала займатися мастурбацією і втягнутися в це? На таки дії підштовхує природа, а коли людині кажуть що це гріх, вона вже не має сили покінчити це робити і починаються страждання.

  Воістину воскрес! Спробую відповісти, розбивши Ваше запитання на його складові: 1. Чому Бог допускає?.. Божий допуст не варто розуміти як певну «гру», в яку бавиться Бог: йому захотілося і він це допустив, не захотілося – не допустив. Його допуст – це «реакція» на вільний вибір людини, з яким він завжди рахується, бо поважає і любить. Бог ніколи не допускає нічого, не даючи людині можливості змінити своє рішення і, відповідно ситуацію (будь-яке зло він прагне з людською співпрацею перетворити на добро людини). В питанні мастурбації Божий допуст – це не приречення людини на те, що вона змушена буде завжди боротися (безрезультатно) з цією трудністю. Так, людина, втягнута в цю звичку, часто відчуває, що не має сили покінчити з цим. Так, по-людськи нам завжди бракуватиме сил в боротьбі з гріхом. Але Бог не залишає нас сам-на-сам з нашими гріхами і духовними труднощами. Як пише апостол Павло в Рм 5,20-21, «де збільшився гріх, там перевершила ласка, щоб, як панував гріх зо смертю, так панувала і ласка через оправдання на вічне життя, через Ісуса Христа, Господа нашого». У співпраці з Божою благодаттю ми здатні перемогти будь-який гріх, хоч часто це тривалий процес зцілення нашого серця. Це важливо знати, розуміти і вірити в Божу силу, покладатися завжди на неї, не на себе. 2. Велика помилка, якої часто допускаються люди, втягнені у гріх мастурбації – це, в певному значенні, «катастрофізація» їхньої звички (чи залежності в особливо важких випадках). Часто така людина сильно страждає внаслідок важких докорів сумління, сприймаючи цю духовну трудність як надзвичайно важкий гріх, через який вона позбавлена Божої безумовної любові, прихильності. Це може позбавити її радості від спілкування з Богом, радості здорового духовного життя. І, на щастя, це не має нічого спільного з тим, як Бог ставиться до людини, яка вражена цією слабкістю. Бог не любить таку людину менше від інших, Бог не віддаляється від такої людини, він не позбавляє її своїх дарів. Бо гріх не віддаляє Бога від людини, але людина сама закривається на Бога через неправильне переживання гріха. Якщо дивитися на гріх через призму Євангелія, то це – не юридичний вирок, але насамперед духовна хвороба. У випадку тривалої звички мастурбації важливо розуміти, що це гріх, підґрунтям якого зазвичай є людська слабкість, часто – недостатня зрілість або психологічні зранення. І Бог це розуміє. Християнин, який бореться з цією звичкою, не повинен засуджувати себе (гріх – так, але не себе), але з надією довіритися Божій благодаті і шукати того, що допоможе йому впоратися. Бог не засуджує грішника, але ставиться до нього з батьківським співчуттям і милосердям. Слова Ісуса – «Здорові не потребують лікаря, лише хворі» (Мт 9,12). Навіть якщо доведеться довгі роки «лікуватися» від хвороби (в даному випадку мастурбації) – це слід сприймати як процес одужання і наближення до Бога, де можуть бути періоди і полегшення, і погіршення симптомів. Це процес, який має приносити не поглиблення страждань, а поступове збільшення радості. Тобто не варто зациклюватися на цій слабкості, але на Божій безумовній любові особисто до тебе, на його милосерді, на тому, що він попри твої слабкості все одно тішиться тобою як своєю дитиною, що він вірить в тебе і підтримує тебе.

 • Катерина

  Образ з іншої хати

  Слава Ісусу Христу. Хочу запитати у вас свекруха відала образи з своєї хати вживані у мій дім пройшло 20 років вхаті немає спокійного життя відбувається все те що було у свекрухи в хаті що я маю з ними зробити

  Слава навіки! По-перше, варто перестати вірити в те, що Ваше життя визначають образи, які Ви маєте в себе вдома. Вірити в те, що через образи передається чиясь доля - це не що інше, як магічний підхід до святих речей. І чим більше Ви вірите в такі речі, тим більше відкриваєте двері свого серця і життя тому, хто стоїть за магією - лукавому. Може, краще проаналізувати своє життя і спробувати знайти справжню причину нещасть. Наприклад, якщо діти поводяться так само, як їхні батьки, то не дивно, коли і життя в них таке ж, як в батьків. Щодо самих ікон, то якщо вони вам непотрібні і їхній стан "далеко не ідеальний", то такі ікони спалюються у відповідному місці, щоб уникнути неналежного неналежного поводження з ними.

 • Ольга

  Як церква ставиться до стерилізації бездомних тварин?

  Христос Воскрес! Цікавить питання ставлення церкви до стерилізації бездомних собак і котів. В нашому дворі собака народила семеро цуциків, яких дуже важко прилаштувати в добрі руки. Забрали на разі лише двох. Чи є гріхом стерилізувати бездомну собаку? Дякую за відповідь.

  Воістину воскрес! Загалом ми як християни маємо з пошаною ставитися до кожного Божого створіння, включно з тваринами. Тому позбавлення життя чи завдавання шкоди тваринам без виправданої причини вважається неморальним і гріховним вчинком. Щодо бездомних тварин, то в цивілізованому суспільстві мали б бути спеціальні заклади, які займаються вирішенням таких питань. Звичайно, якщо є небезпека, що такі тварини можуть завдавати шкоди людям, то людські життя і безпека є прерогативою. Тому, якщо цього вимагає ситуація, можна виправдано стерилізувати собаку тощо, однак в моральний спосіб.

 • Ольга

  Слава Ісуса Христу

  Чи можна йти за хресну коли місячні.

  Звичайно, що можна.

 • Дарина

  субота чи неділя

  Добридень! Цікавить питання що нам вважати сьомим днем відпочинку? В Біблії всюди згадується субота, а відпочиваємо ми в неділю. І Христос воскрес в неділю? Який же день правильний?

  Насамперед, "день святий" - це день, який третя заповідь говорить не стільки відпочивати, скільки "святкувати" - тобто присвячувати Богові, а відпочинок є лише наслідком того, що ми відкладаємо щоденні клопоти і відпочиваємо в Бозі, радіємо його присутності з нами і любові. Щодо того, чи має це бути субота чи неділя, то вже від апостольських часів маємо чимало свідчень того, що християни святкували саме неділю - перший день тижня на пам'ять Христового воскресіння. Катехизм Католицької Церкви виразно говорить про святкування саме неділі: "Ісус воскрес із мертвих «першого дня тижня» (Мт 28,1; Мр 16,2; Лк 24,1; Йо 20,1). Як «перший день», день Воскресіння Христа нагадує перше створення. Як «восьмий день», що йде за суботою (Пор. Мр 16,1; Мт 28,1), він означає нове творіння, започатковане з Воскресінням Христа. Він став для християн першим із усіх днів, першим із усіх свят, Днем Господа: «Ми збираємося всі у день сонця, бо це - перший день [після юдейської суботи, а також перший день], коли Бог, вивівши матерію з темряви, сотворив світ, і цього ж дня Ісус Христос, наш Спаситель, воскрес із мертвих» (Св. Юстин, Апології, 1, 67). Неділя виразно відрізняється від суботи, за якою вона хронологічно йде кожного тижня і яка для християн замінює суботу з її обрядовим приписом. Через Пасху Христа неділя доповнює духовне значення юдейської суботи і заповідає вічний відпочинок людини в Бозі. Богослужбовий порядок Закону готував таїнство Христа, а те, що відбувалося в ньому, було в певному значенні прообразом, що стосувався Христа (пор. 1 Кр 10,11). Святкування неділі виконує моральний припис, задовільняє моральну природну потребу людського серця «віддати Богові зовнішню, видиму, публічну та регулярну шану для відзначення цього великого, загального добродійства, яке Він вчинив для людей» (Св. Тома Аквінський). Недільний культ виконує моральний припис Старого Завіту, переймає його ритм і дух, прославляючи щотижня Творця і Відкупителя свого народу (ККЦ 2174-2176).

 • Софія

  Професія

  Слава Ісусу Христу! Отче, мені 17 років . Цього року маю визначитися з вибором майбутньої професії. Я вирішила вступати на факультет психології. Але я дуже хвилююся про те, яке ставлення має Церква до цієї науки, до психологів. Підкажіть, будь ласка, чи не скривджу я ніяк Бога вибором цієї професії?

  Слава навіки! Немає жодної об'єктивної проблеми в тому, щоб бути добрим психологом і сумлінним християнином. Церква ставиться до психології загалом з повагою, як і до іншої професії. І навіть чимало користає з досягнень психології як науки про людину (як і чимало психологів плідно співпрацюють зі священиками як духовними провідниками). Адже здорова психологія багато в чому може допомогти людині, і навіть в духовності. Проте, з християнської точки зору, важливо розуміти, що як наука вона також має свої межі. І кожен психолог має з повагою ставитися до релігійних переконань людини і її духовності.

 • Павло

  Татуювання

  Чи є гріхом зробити татуювання ?

  Не можу дати Вам однозначної відповіді типу "так" або "ні". Для того, щоб зрозуміти, чи є щось гріхом, чи ні, варто насамперед дослухатися в молитві до свого сумління. Також слід розуміти, що гріх - це не є щось автоматичне, бо християнство - це щось більше, ніж просто список того, що можна робити, а чого не можна. Завжди варто придивитися до мотивації вчинку, який я хочу зробити. Гріх - це коли я вибираю замість Бога щось інше, замість справжнього добра щось, що може зашкодити мені чи комусь іншому. На рахунок конкретно татуювання, хочу запропонувати Вам посилання на цікаву і змістовну статтю на цю тему: http://credo.pro/2015/11/145924

 • Софія

  Віра в Бога

  Слава Ісусу Христу! Отче, останнім часом моя віра дуже випробовується.В голові постійні сумніви і погані думки. Мені дуже соромно за це і я з усіх сил намагаюся примиритися з Богом. Дуже боюся втратити віру. Підкажіть, будь ласка, як зрости у вірі і більше не ображати Бога такими думками?

  Слава навіки! Хочу сказати насамперед, що найкраще, якби ви прийшли поговорити про це зі священиком на особистій духовній розмові, щоб могти краще зрозуміти Вашу ситуацію і допомогти підібрати правильні кроки зростання у вірі. Щиро заохочую і запрошую це зробити! А назагал дві поради. Перша: віра - це мої особисті відносини з Богом; тому варто запитати себе: а що я можу зробити для того, щоб розвивати мої відносини з Богом? Друга: віра народжується і зростає від прийняття в своє серце Божого Слова. Тому дозволяйте щоденно Святому Духові також піклуватися про Ваші відносини з ним: наповнюйте свій час, своє серце, свій розум Божим Словом, яке завжди буде давати своєчасно потрібний плід...

 • Роман

  Покликання

  Слава Ісусу Христу! Отче, як правильно розпізнати своє покликання? Якщо обирати життя в суспільстві, як більше присвятити своє життя Богові? І чи не буде гріхом відмова від повністю Богопосвяченого життя, адже також хочеться допомагати людям, і бути поряд з рідними.

  Слава навіки! Найкращий спосіб розпізнавати своє покликання і знайти відповідний спосіб його реалізації - це в особистій молитві, а також в щирій розмові з духовною особою. Тому хотів би заохотити Вас не боятися прийти поговорити віч-на-віч, наприклад, зі священиком в зручний для Вас час. А на рахунок того, чи буде гріхом відмова від богопосвяченого життя, то будь яке покликання - це є Божий дар, запрошення, на яке ми можемо погодитися або ж поступити по-іншому. Бог ніколи нікого не змушує до якихось кроків, але завжди поважаю волю людини. Тому радив би не ставити питання про те, гріх чи не гріх, а про те, чого я насправді хочу, на що здатний і на якій життєвій дорозі я зможу бути по-справжньому щасливим. Бо покликання до щастя - це найперше покликання, дане нам Богом.

 • Валентина

  Жіночі дні

  Чи можна жінці іти до церкви, коли в неї критичні дні? Кажуть що можна, але неможна прикладатися до ікони і йти до причастя.

  Не тільки можна, а й треба. Нашого статусу Божих дітей ніщо не може скасувати. Бог чекає нас такими, якими ми є, і природні цикли також дані нам Богом...

 • Ігор

  Важливо!!!

  Христос Рождається! Отче, мені запропонували на Хресній Дорозі виконувати роль Ісуса. Скажіть, чи можна це робити будь-кому?

  Думаю, тут важливо не так питання чи можна, як те, як я ставлюся до такої справи. Тобто 1) для чого я маю намір зіграти таку роль, 2) як я зіграю цю роль (молитовно, з повагою до особи Ісуса Христа і того, що я маю зобразити...). Якщо підійти до такої "місії" в християнському дусі - будь ласка, на славу Божу!

 • Віра

  Забобони?

  Маленьких дітей часто перед сном, або після відвідин гостей цілують в чоло, а потім спльо-вують. Розкажіть будь лакска, звідки це взялось в нашому народі і що це за собою тягне.Розумію, що це недовіра до Господа. Але аргументовано і переконливо пояснити не вмію. Дякую.

  Так, такі дії є не тільки недовірою до Бога, але й порушенням 1-ї заповіді Божої – «Я Господь Бог твій. Нехай не буде в тебе інших богів, окрім мене». Люди часто пояснюють такі дії тим, що це захищає дитину від негативних енергій, різних хворіб і допомагає дитині краще спати. Нижчеподаний текст показує, що це є одним з видів забобону, – власне, нашіптування, тобто знімання вроків. «Як прийдеш у землю, що її Господь, Бог твій, хоче тобі дати, не вчися наслідувати гидоту тих народів. Щоб не було в тебе нікого, хто призводив би свого сина чи свою дочку переходити через вогонь; нікого, хто ворожить, або кидає жеребом, або заговорює, або волхвує; або нашіптує, або викликає духів, або віщує, або розпитує мерців. Бо огидний для Господа кожен, хто це робить, і саме за ці гидкі звичаї Господь, Бог твій, проганяє ці народи перед тобою. Ти мусиш бути бездоганний перед Господом, Богом твоїм» (Втор 18,9-13). Нормально, християни мають благословляти своїх дітей, роблячи над ними знак святого хреста. Можна використовувати ось це благословення – одне з найстарших у Святому Письмі: «Нехай Господь благословить тебе і охороняє тебе! Нехай Господь світить обличчям своїм до тебе та милує тебе! Нехай Господь оберне обличчя своє до тебе і дасть тобі мир!» (Чис 6,24-26).

 • п. Ольга

  коли робимо знак хреста

  Чи маємо робити знак хреста при словах: "Пресвятая Богородице, спаси нас"? Чи тільки тоді, коли згадується ім'я Пресвятої Тройці?

  Катехизм УГКЦ "Христос - наша Пасха" Церкви вчить, що "знаком святого хреста християнин сповідує віру в Триєдиного Бога і воплочення Божого Сина. [...] Супроводжуючи хресне знамення словами: "В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа", ми сповідуємо наше спасіння, яке є дією Пресвятої Тройці і яке звершив на хресті Ісус Христос" (п. 626). Тому, згідно з літургійною практикою, робимо знак хреста на собі, коли згадуємо трьох Осіб Пресвятої Тройці, а також коли приймаємо благословення від священика. Теж хрестимося тоді, коли цілуємо ікону чи хрест, який є символом нашого спасіння.

 • п. Ольга

  свиня

  Чи можна їсти ковбасу-кров'янку? Чи треба кров забитої свині виливати у землю?

  На Ваше запитання є багато цікавих і змістовних відповідей, тому не хочу переоповідати тут те, що можна почерпнути з інших джерел. Натомість, хочу запропонувати одне посилання, яке допоможе Вам розібратися з цим питанням: https://propovidnyk.com.ua/krov-yanka-yisty-chy-ne-yisty/

 • Петро

  Дата весілля

  Слава Ісусу Христу. Отче дайте пораду стосовно дати весілля, можна знайти інформацію що травень це несприятливий місяць для весілля і що 13 число також не вдале. Але як вчинити коли обставини так складаються, що весілля планується саме 13 травня? Яка позиція церкви в цьому питанні?

  Слава навіки! Розумію Ваше запитання в такий спосіб, що йдеться не просто про весілля (святкування), а про церковний шлюб. Церква вслід за Святим Письмом однозначно стверджує, що немає жодного часу, який був би несприятливим для нашого спасіння і освячення. А Святі Тайни (серед яких є таїнство Подружжя) разом з іншими церковними діяннями є засобами нашого спасіння і освячення. Тому не варто ускладнювати собі життя різними нецерковними "приписами" і традиціями, які швидше межують з забобонами, ніж зі здоровою вірою і практикуванням християнського життя.

 • Олег

  Святе Письмо

  Про який знак йдеться? Дякую! (Бут 4,15) Та й поклав Господь на Каїні знак, щоб не вбивав його той, хто зустріне його.

  Біблійний текст не вказує, який саме знак це був. І це вже важливо для належного трактування цього вчинку Бога. Не суттєво, яку зовнішню форму мав цей знак. Натомість важливо те, що він означав для Каїна і для кожного читача (особливо якщо я як читач хоча б частково бачу в ньому себе). Цей знак є знаком безпеки, яку Бог гарантує Каїну (і кожному, хто в біді звертається до нього, навіть якщо сама людина винна в цій біді). Хоча Каїн віддалився від Бога і своїх рідних, він і далі є цінним в очах Бога. І той знак безпеки є свідченням Божої любові і його прихильності до свого творіння і своєї дитини, навіть якщо ця дитина є блудним сином (пор. Лк 15,11-32). Поведінка Бога в цьому уривку протиставлена частій поведінці людини, яка прагне миттєвої відплати, називаючи її "справедливістю". Думаю, влучним коментарем до нашого уривку можуть бути слова автора другого послання Петра: "Не зволікає Господь з обітницею, як деякі вважають це за зволікання, а виявляє до вас своє довготерпіння, бо не хоче, щоб хтось загинув, лише щоб усі прийшли до покаяння" (2 Пт 3,9). Думка, яку апостол Павло висловлює ще чіткіше, пригадуючи, що "Божа доброта тебе веде до покаяння" (Рм 2,4).

 • Ольга

  Пояснення фрази зі св. Письма

  Як розуміти? 6. Не давайте святого псам, і не розсипайте перел своїх перед свиньми, щоб вони не потоптали їх ногами своїми, і, обернувшись, щоб не розшматували й вас… (Від Матвія 7:6)

  Цілком зрозуміло, що йдеться про належне ставлення до всього, що є святим. Контекст, в якому Ісус говорить ці слова, дає зрозуміти, що йдеться насамперед про Боже слово, про Євангеліє, яке він проповідує. Учні, які покликані проповідувати Євангеліє всьому світові, повинні робити це з належною пошаною. Вони – відповідальні за Боже слово. Не варто насильно накидати Євангеліє тим, хто не готовий його зрозуміти і прийняти – це не тільки не принесе бажаного результату, а й шкодитиме і таким людям, і самим проповідникам. В ранній Церкві ці слова також відносили до Євхаристії. Не можна приймати її людям, які не вірять (псами юдеї часто називали поган, які не вірили в єдиного Бога) та тим, чиє серце є занечищене гріхом (свині вважалися нечистими тваринами). Сьогодні значення цих слів залишається незмінним, хоч їх можна застосовувати в різних ситуаціях, до всього, що Церква вважає святим. Кожен християнин (учень Ісуса) має ставитися до цього як до святого – того, що належить Богові, тобто з відповідною увагою, пошаною і належним використанням.

 • Тарас

  Сповідь

  Як часто потрібно сповідатись?

  Сповідь - це не іспит, який потрібно здавати в конкретно визначений час. Натомість, це таїнство Примирення з Богом і спільнотою вірних (Церквою). Також дуже важливим є розуміння сповіді як духовної терапії: як часто слід ходити на візит до лікаря? Питання частоти приступання до таїнства Сповіді - дуже інтимне та індивідуальне. Сповідатися потрібно тоді, коли я усвідомлюю потребу в цьому (насамперед йдеться про стан важкого/смертного гріха). Є всім відомий припис сповідатися хоча б раз в рік (у великодньому часі). Це означає, що для того, щоб бути духовно живими (щоб бути християнином в належному значенні цього слова), необхідно МІНІМУМ один раз в році приступати до Сповіді і Євхаристії. Інший дуже цінний припис нашої Церкви радить приступати до Сповіді в часі постів (їх в нас є чотири протягом року) і духовної віднови (реколекції, місії тощо). Звичайно, в когось може бути потреба частіше сповідатися, в залежності від нашого особистого духовного розвитку. Але найкраще, думаю, обговорити це питання зі своїм сповідником чи духівником, довірившись через нього Богові.


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/mbnp756/public_html/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /home/mbnp756/public_html/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25